Перейти до вмісту

“Скарби Чернігівщини”

Маршрут туру: Київ – Козелець - Чернігів – Київ
5.00 / 5

Одноденний екскурсійний тур в Чернігів

Тривалість туру: 1 день

Транспорт: автобус

 

Одноденний екскурсійний тур в Чернігів

Тривалість туру: 1 день

Транспорт: автобус

 

Програма туру
 • 1 День. Виїзд

  Місце та час збору групи: ст. метро “Чернігівська”, 7.30.

  Перша зупинка по екскурсійному маршруту – маленьке, але горде містечко  Козелець.

  Містечко Козелець на берегах річки Остер у часи гетьманської України був центром Київського полку, про що нагадує дім полкової канцелярії. Визначною місцевою архітектурною пам’яткою є величний собор Різдва Богородиці з дзвіницею, заснований графинею Н.Розумовською. За своєю пишністю та красою Козелецький собор не має рівних серед культових споруд середини XVIII в. в усій Російській імперії. Родзинкою чудового храмового інтер’єру є грандіозний, в сім ярусів, різьблений позолочений іконостас. Разом з Собором була побудована чотириярусна дзвіниця, яка й до нині  є своєрідним маяком на трасі Київ – Чернігів.

  Переїзд до Чернігова. У західній частині міста, на високому пагорбі знаходиться один з найбільших монастирських комплексів України – Троїцько – Іллінський монастир. На його території об’єдналися два монастирі – Іллінський, заснований в XIII столітті Антонієм Печерським, і Троїцьким, побудований набагато пізніше, в XVII столітті. Наземна частина комплексу представлена Іллінської церквою і Троїцьким собором, їх розкішні фасади з грушоподібними куполами виконані в стилі українського бароко. Дзвіниця монастиря, побудована в бароковому стилі. Її висота становить 58 метрів, з верхнього рівня споруди відкривається широка панорама Чернігова. Храм включає в себе ряд підземних приміщень – чернечі келії, некрополі і підземні храми. Загальна протяжність цього унікального комплексу становить 350 метрів. Всі підземні архітектурні споруди розміщені на чотирьох рівнях, але доступними є тільки два яруси. Печери Троїцько-Іллінського монастиря називають Антонієвими.

  Монастир розкинувся на пагорбах, які називаються Болдині гори і розташовані на крутій терасі Десни. Ще в дохристиянські часи слов’яни відправляли на Болдиних горах свої обряди. Тут розташовано 230 курганів. На Болдиних горах знаходиться ще один всесвітньо відомий курган -Чорна могила, де, згідно легенди, похований засновник міста князь Чорний. Болдині гори – це меморіальний некрополь. На цих горах знайшли свій спочинок М. Коцюбинський, український етнограф і фольклориста О.В. Марковича, поет і педагог М.Вербицький, байкар Л. Глібов, представники знатних родів: Кочубеї, Милорадовичи, Скоропадські і багато інших. До 40-річчя перемоги у Великій Вітчизняній війні на найвищому місці Болдиних гір був відкритий Меморіал Слави . Обід (самостійно) Далі Вас чекає екскурсія по улюбленому туристичного об’єкту жителів і гостей міста – Чернігівському Валу. Сьогодні Вал – це історичний, культурний і духовний центр міста, його найдавніша частина – давньоруський Дитинець. Саме тут на верхньому плато правого корінного берега річки Десна, там, де вона зустрічається з одним зі своїх приток – Стрижнем, в останній чверті VII ст. виникло укріплене городище, що дало початок майбутній столиці величезного Чернігово-Сіверського князівства. Фортеця, багато разів руйнована і відновлювана, за непотрібністю була ліквідована лише в самому кінці XVIII століття. За неприступними укріпленнями будувалися хороми князів, дружинників і купців, пізніше козацької старшини, будинки простих городян і, звичайно ж, храми. І сьогодні підносяться на Валу величний Спаський собор – найдавніший зі збережених на Русі – творіння першої літописної чернігівського князя Мстислава, і Борисоглібський собор – творіння канонізованого Давида Святославича.

  З Валом пов’язано чимало славних імен того часу – войовничого Святослава Ярославовича, Володимира Мономаха, Олега, прозваного в місті Гореславічем, Ігоря Святославовича – героя «Слова о полку Ігоревім» і багатьох інших.

  Ви прогуляєтеся біля «Будинку Мазепи». Згідно легенди, саме тут гетьман ховав свою коханку – хресну дочку Мотрю Кочубей, прокляту матір’ю за гріховний зв’язок з вбивцею свого батька. А на залишках валів стародавнього Дитинця, де колись було давньоязичне святилище, побудоване одне з найстаріших в Україні середніх навчальних закладів – Чернігівський колегіум.

  Побачите 12 чавунних «Царських гармат». Вільний час.

  Виїзд до Києва о 18:00.

  Прибуття до Києва близько 20:30 (в залежності від стану трафіку на дорогах).

Ціна туру

Вартість туру за 1 люд.: 700 грн.

До вартості туру включено:

 • трансфер за маршрутом;
 • вхідні квитки;
 • супровід професійного гіда;
 • страхування.

До вартості туру НЕ включено:

 • обід;
 • особисті витрати.
тури по Україні, екскурсія на День Конституції, автобусні тури, святковий тур по Україні, тур до Чернігова...
Відгуки

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Менеджери туру
Close

Забронювати тур