Перейти до вмісту

Національний дендрологічний парк «Софіївка»

Національний дендрологічний парк «Софіївка» – заснований в 1796 році Станіславом Потоцьким – польським магнатом і власником міста Умані на честь його дружини Софії. Розташований в північній частині міста Умань Черкаської області України. Площа – 179,2 га.

«Софіївка» являється пам’ятником ландшафтного типу світового садово-паркового мистецтва кінця XVIII – першої половини XIX століття. У ній ростуть понад 3323 видів місцевих і екзотичних дерев і кущів,

Автором топографічного і архітектурного проекту і керівником будівництва парку був призначений польський військовий інженер Людвіг Метцель, а всі роботи проводилися безпосередньо кріпаками Умані. Парк був створений у майже безлісій місцевості, розділеній річкою Кам’янкою, балками та ярами, які врізалися в граніт, який часто виходив на поверхню. При створенні парку вдало використано рельєф, але без заздалегідь наміченого плану. У процесі завершення робіт на окремих ділянках були висаджені місцеві та екзотичні деревно-чагарникові рослини, тоді ж були збудовані перші архітектурні споруди та прикраси у вигляді скульптури, переважно античної.

Головна композиційна вісь парку проходить по руслу Кам’янки, де споруджено ряд штучних басейнів та ставів: Верхній – понад 8 га, Нижній – близько 1,5 га та інші, водоспади (один з них 14 м висотою), шлюзи, каскади, підземна річка Ахеронт ( довжина 224 м).

Парк прикрашають скелі (Левкадська, Тарпейська), гроти (Венери, «Горішок», «Страху і сумнівів»), павільйони (Флори, Рожевий), альтанки, скульптура. Завдяки компонуванню різних  порід дерев, поєднанню їх з водоймами, скелями й архітектурними спорудами, створено види й перспективи різних планів (Головна алея, Англійський парк, Єлісейські поля та інші). За задумом архітектора, парк є наочною ілюстрацією до окремих частин поем Гомера “Іліада” і “Одіссея”.

 

Тури до: Національний дендрологічний парк «Софіївка»

Черговий робот не виявив турів у це місто!

Готелі та котеджі у : Національний дендрологічний парк «Софіївка»

Черговий робот не виявив готелів / котеджів в цьому місці!