Перейти до вмісту

Арбузинський каньйон

Арбузинський каньйон – відмінне місце як для спокійного сімейного відпочинку, так і для тих туристів, які хочуть відчути повне єднання з природою. Природна пам’ятка настільки мальовнича, що їй спокійно можна присвятити весь світловий день.

У Миколаївській області, біля села Трикрати, знаходиться мальовнича природна пам’ятка, назва якої – Арбузинський каньйон. Він включений до складу Національного природного парку «Бузький Гард» і славиться значною кількістю скель і дивовижними пейзажами.

Через те, що Арбузинський каньйон розташований поруч з ще однією визначною пам’яткою у Миколаївській області – Актовським каньйоном – його називають Малим Актовським.

Особливість Арбузинського каньйону – відсутність величезної кількості туристів та надзвичайна мальовничість. Арбузинський каньйон разом з Актовським утворює ландшафтний комплекс, який називають Долиною диявола. Це єдина в Європі територія, яка за структурою, ландшафту і часу утворення найбільш близька до Північно американських каньйонів. Звісно, за розмірами наші ущелини набагато менші їх, однак за красою нічим не поступаються.

Арбузинський каньйон утворився через вулканічну активність близько 4 мільярдів років тому. Сотні років річкові води поступово вимивали скелі, утворюючи ущелину.Каньйон розділяє на дві частини річка Арбузинка – звідси, власне, і його назва. До речі, багато валунів тут мають власні прізвиська: Кам’яний мішок, Сковорода, Тещин язик.

Загалом ж, виглядає Арбузинський каньйон як лабіринт, протиснутися між ущелинами якого не кожному під силу. Довжина його становить 1,5 км, а оглянути пам’ятку можна як зверху, так і знизу.

Якщо говорити про тутешню флору і фауну, то вона відрізняється багатством, а десь навіть і рідкістю. Тут мешкають кроти, черепахи, ондатри, вужі та ящірки. До слова, 20 видів тутешніх тварин занесені до Червоної книги (наприклад, найбільший в Європі жук-олень).

Флора Арбузинського каньйону налічує дерева, кущі, фіалки і навіть – суницю. Місцеві жителі впевнені, що вулкан, в результаті діяльності якого утворилася пам’ятка, ще не охолов, а тому земля тут не може промерзати в принципі. Звідси і фіалки, які можна побачити навіть серед зими.

Найвищою точкою каньйону є скеля «Пуп землі». Піднявшись на неї, ви зможете побачити весь Актовський каньйон і Трикратський ліс — ще одну місцеву пам’ятку.

Неподалік розташувалися білі скелі. Їх часто порівнюють з турецькою Кападокією і Памуккале. Дістатися туди без супроводу складно, так як немає покажчиків. Побачивши візуально, ви точно знайдете шлях.

Тури до: Арбузинський каньйон

Черговий робот не виявив турів у це місто!

Готелі та котеджі у : Арбузинський каньйон

Черговий робот не виявив готелів / котеджів в цьому місці!

Статті : Арбузинський каньйон

Черговий робот не виявив статті про це місце!