Перейти до вмісту

Біла Церква

Біла Церква – місто, яке знаходиться в центрі України, на південному заході Київської області, по обидва боки річки Росі. У місті знаходяться підприємства по виготовленню сільськогосподарської техніки, продовольчих товарів, електричного обладнання, шин, азбестотехнічних виробів, одягу, взуття, меблів та будівельних матеріалів.У Білій Церкві знаходиться аграрний університет, краєзнавчий музей, два драматичних театру, Микільська церква (побудована в 1706 році ), торгові ряди (побудовані на початку XIX століття) і дендропарк Олександрія, який був закладений в 1797 році, як придворний парк графа Браницького і займає 200 гектарів землі. Він створювався на основі природної діброви в англійському романтичному стилі. Краса парку захоплювала Гавриїла Державіна, Олександра Пушкіна, Тараса Шевченка, Адама Міцкевича, членів імператорської сім’ї та декабристів. Також в місті працює санаторій для хворих на туберкульоз легень.

Місто було засноване на місці давньоруського міста Юр’єва в 1032 році за часів Ярослава Мудрого, в честь його християнського імені – Юрій. У той час він будувався як замок-фортеця для захисту від печенігів. Замок пізніше обріс містечком, яке в кінці ХІ століття стало кафедральним центром Пороської єпархії. Після набігу кочівників в 13-му столітті місто було повністю спустошений і воскрес вже під назвою Біла Церква в 1155 році. Собор, якому місто завдячує своєю назвою, зник у вирі історичних подій.

Туристичні об'єкти: Біла Церква
 • Микільська церква
  Close
  Микільська церква

  Микільська церква – найстаріша будівля Білій Церкві, яке збереглося до наших днів, хоча і далеко не в повному вигляді. Пам’ятник українському бароко з більш ніж двохсотрічної історією зобов’язаний своєю появою гетьману Івану Мазепі.

  Церковна будівля, зведена в стилі козацького бароко, в середині 1960-тих було капітально відремонтовано. Зараз це квадратне в плані споруда заввишки майже 12 метрів. Храм розділено на два приміщення – вівтар і південну частину. Кожне з них має окремий вихід. Східний фасад з підноситься середньою частиною увінчують три невеликих лазні. Під центральним склепінням в нішах збереглися зображення ликів святих, серед яких і образ святого Миколая.

 • Будинок органної та камерної музики
  Close
  Будинок органної та камерної музики

  Будинок органної та камерної музики в Білій Церкві відкрито в будівлі костелу Святого Іоанна Хрестителя, в центральній частині міста, на Замковій горі. Кам’яна будівля собору – споруда 1812 року. У композиційному ансамблі храму об’єднані всі особливості церковних споруд початку 19 століття, що робить костел воістину архітектурної візитною карткою Білій Церкві.

  За своєю формою костел нагадує традиційний католицький хрест, його висота – 27 м, ширина – 24,5, а довжина – 35 м. На особливу увагу заслуговує внутрішнє оздоблення собору: ліпнина виконана італійськими майстрами, костел прикрашений живописом невідомих авторів. Підлога вимощена мармуровими плитами різного кольору.

  Ідея відкрити в костелі Будинок органної та камерної музики вперше була озвучена в середині 1970-х років. Перший орган встановили взимку 1990-го. За роки свого існування Будинок органної та камерної музики набув статусу одного з кращих концертних залів в Україні, а також став центром духовного життя всієї Білій Церкві. Тут виступали виконавці з різних країн світу: Латвія, Литва, Молдова, Швеція, Італія, Аргентина, США, Канада та ін. Щорічно в Будинку органної та камерної музики в Білій Церкві проводиться фестиваль «Золота осінь». Для екскурсійних груп за попереднім замовленням проводяться спеціальні концерти.

 • Торгові ряди "БрУМ"
  Close
  Торгові ряди "БрУМ"

  Комплекс торгових рядів в Білій Церкві побудований на поч. XIX ст. графом Браницьким. Прижилося назву “Брум” розшифровується як “Браницьких Універсальний Магазин”. Побудований в стилі раннього класицизму замкнутий Гостинний двір звернений на площу великими арками з парадними портиками по осі чотирьох фасадів. Портики відігравали велику композиційну роль, замикаючи перспективу чотирьох взаємно-перпендикулярних вулиць, спланованих по осях квадратної Базарної площі. Оригінально вирішене торговий комплекс площею близько 5 тис. Кв. м був розрахований на 85 крамниць. Відкриття торгових рядів значно стимулювало торгівлю в Білій Церкві і сприяло розширенню єврейської громади. Старий Брум досі використовується за призначенням – тут розміщені магазини і кафе. На території проходять різні фестивалі та культурні акції.

Тури до: Біла Церква

Черговий робот не виявив турів у це місто!

Готелі та котеджі у : Біла Церква

Черговий робот не виявив готелів / котеджів в цьому місці!

Статті : Біла Церква

Черговий робот не виявив статті про це місце!