Перейти до вмісту

Берегово

Місто Берегове розкинулося на берегах невеликої річки Верке, біля підніжжя гір, схили яких засаджені виноградниками, він відомий давніми традиціями виноградарства і виробництва вина.

Загальна інформація. Берегово або Beregszasz, як називають місто по-угорськи, – основний центр угорської культури на Закарпатті та на Україні в цілому. З північного боку місто оточують пагорби, вкриті виноградниками. Пагорби мають вулканічне походження, і захищають місто від холодних вітрів.Beregszasz (Берегсас) вважають столицею виноробства і виробництва вина в Закарпатті. Тут в одному з найрозкішніших будинків біля підніжжя гори – літній резиденції графа Шенборна сьогодні розташований відомий винний завод.

Берегівщина – унікальний район Закарпаття, де безліч свердловин гарячої мінеральної води, насиченою залізом. Вчені пояснюють це тим, що місцевість є сейсмічною зоною. Тут, як в теплій точці області, дуже часто відбуваються активні підземні процеси: пласти рухаються, викликаючи утворення гарячих гейзерів. На сьогодні розвіданими є 7 свердловин, але тільки на двох з них побудовані басейни. У Берегово – термальні джерела кремнієво-азот-вуглекисло-хлоридно-натрієвих вод високої мінералізації, аналоги яких зустрічаються тільки на Камчатці, Сахаліні, Ісландії та Новій Зеландії. За складом термальні води біля села Косонь відносяться до високотермальних хлоридно-натрієвих вод середньої мінералізації. Вона схожа з водою всесвітньо відомого санаторію «Хайдусобосло» в Угорщині.

На горі Керек у самого Берегово височить один з наймогутніших хрестів. Це найбільший хрест в Європі і третій за величиною в світі, після своїх побратимів в Бразилії і Японії.

Через місто протікає канал Верке, який об’єднує води річок Боржави, Латориці та ділить місто на ліву і праву частини.

Берегово – це єдине місто Закарпаття, в якому переважає угорське населення, саме тому він є культурним центром угорців Закарпаття. У 1991 році Берегівський район навіть отримав статус окремого угорського автономного округу.

У Берегово знаходяться обласний державний архів, Закарпатська геологічна експедиція, краєзнавчий музей, один з кращих в області спортивних комплексів – «Закарпаття», угорський театр. Споруджені пам’ятники Шандора Петефі, Лайоша Кошута, Габора Бетлена і Дюли Ійєша, відкриті меморіальні дошки більше 42 діячам історії, культури і мистецтва.

Термальний басейн в Берегово

Басейн з термальною водою в місті Берегово в Закарпатській області. Коли на вулиці ще не сильно жарко – в самий раз стрибнути в тепленьку водичку.

Адже тут можна не тільки викупатися, поплавати, але ще і поправити своє здоров’я.У Берегово часто приїжджають туристи не лише з Закарпаття, а й з сусідніх областей України. Адже кілька днів, проведених в термальних басейнах, істотно допомагають позбавиться від багатьох хронічних захворювань.

Басейн в Берегово, наприклад, був побудований ще в радянські часи – в 60-х роках. Спочатку його зводили, як спортивну базу для спортсменів зі всього Союзу. А пізніше геологи, які розвідували тут підземні джерела води, зробивши лабораторні аналізи, заявили, що вода має цілющі властивості. Напередодні Олімпіади-80 в Береговому навіть проводилися всесоюзні підготовки. Зараз басейн також не порожній: періодично його орендують і українські спортсмени під керівництвом відомих тренерів. А ось кілька років тому в селі Косино, недалеко від Берегова, побудували нову базу відпочинку, яка також базується в основному на термальних водах. Правда, тутешні басейни за об’ємом набагато менше Берегівських, але властивості води аналогічні.

Вода з-під землі надходить з температурою 53 градуси, поки піднімається нагору – температура знижується до 35-40 градусів. Термальна вода лікує урологічні, серцево-судинні, ендокринні, гінекологічні, стоматологічні захворювання, а також хвороби опорно-рухового апарату, дихальних шляхів, обміну речовин.

Це ж підтверджують і туристи, які з року в рік за традицією приїжджають сюди поправити здоров’я.

Туристичні об'єкти: Берегово
 • Колишній палац правосуддя
  Архітектурна споруда
  Close
  Колишній палац правосуддя
  Архітектурна споруда

  У 1907 р угорський уряд оголосив конкурс на кращий проект суду, який повинен був не тільки вражати своїм зовнішнім виглядом, але і вміщати велику армію чиновників. Триповерхова будівля в стилі французького бароко було споруджено за проектом архітектора Ференца Яблонського. Знавці вважають, що головний фасад цього помпезного палацу нагадує Лувр. Сьогодні тут знаходиться головний корпус Закарпатського угорського інституту ім. Ференца ІІ Ракоці.

 • Комплекс споруд графського двору
  Архітектурна споруда
  Close
  Комплекс споруд графського двору
  Архітектурна споруда

  Побудований на місці зруйнованого реформаторами 1573 р монастиря домініканців. На фасаді видно дату – +1629, напевно, саме тоді угорському графу Габору Бетлену вдалося завершити будівництво своєї резиденції. Пізніше австрійський імператор подарував маєток графа Шенборна. Будова пов’язано і з революційними подіями 1848 року – саме тут розміщувався штаб повстанців під керівництвом Томаша Етвеша. Останній раз палац перебудовувався в 1857 р – тоді перед входом спорудили портик в стилі ампір. ХХ ст. погано вплинуло на палац – за часів чехів тут була кінна жандармерія, а коли прийшли радянські війська – прикордонний загін. Нарешті унікальна споруда віддали під класи школи механізації, потім професійно-технічного училища. Тільки в 2002 році частина палацу відвели для музею Берегівщини.

 • Костел Воздвиження Святого Хреста
  Архітектурна споруда
  Close
  Костел Воздвиження Святого Хреста
  Архітектурна споруда

  Перша письмова згадка про костел датується 1242 р хоча деякі дослідники датують його початком XII ст. Храм багато разів спалювали, іноді разом з жителями міста. Така трагедія сталася, наприклад, 17 липня 1657 р Зробили це польські рейтари під керівництвом князя Любомирського. Практично відновити культову споруду вдалося тільки в 1846 р за проектом угорського архітектора Альберта Тишлера. Згідно проекту будівля витримана в романському і псевдоготичному стилі.

 • Реформатська церква
  Архитектурное сооружение
  Close
  Реформатська церква
  Архитектурное сооружение

  Реформатської церкви побудували в кінці XVІІІ ст., Перший ярус будівлі зберіг готичні форми. Храм пережив дві реконструкції – кон.XІХ ст. і поч. ХХ-го. Вчасно останньої реконструкції був побудований фірмою «Рігер» новий, чинний і сьогодні, орган.

Готелі та котеджі у : Берегово

Черговий робот не виявив готелів / котеджів в цьому місці!