Перейти до вмісту

Букський каньон

Унікальний мальовничий каньйон, одне з найкрасивіших місць України, утворений високими скелястими берегами річки Гірський Тікич в районі селища Буки (Маньківський район Черкаської області). В народі має другу назву: “маленька Швейцарія”.

Довжина каньйону близько 5 км. Це також одне з найдавніших місць. Вік граніту йде в протерозойскую еру, йому близько двох мільярдів років.

Каньйон глибокий (до 20 м), звивистий і місцями вузький (20-40 м), всі скелі навколо фігурно порізані: якщо придивитися, можна побачити людські профілі.

Один з виступів названий ім’ям українського геолога Родіонова.

А ще тут є перша в Україні гідроелектростанція 19 в. (Водяний млин), яка вже не функціонує, і галасливий штучний двометровий водоспад-перекат Вир, яким починається каньйон.

У скелях утворені природні колодязі, в них джерельна вода. В одному з місць каньйон нагадує знаменитий Стоунхендж – скелі утворюють кам’яні ворота, а один з величезних каменів лежить зверху нерівно, як ніби його туди поклали спеціально. Є ділянка, на якому скелі нависають над водою, створюючи нетиповий для України краєвид, схожий на фіорд.

Це ідеальне місце для активного відпочинку: сплаву на байдарках, скелелазіння і рафтингу.

 

Тури до: Букський каньон

Черговий робот не виявив турів у це місто!

Готелі та котеджі у : Букський каньон

Черговий робот не виявив готелів / котеджів в цьому місці!