Перейти до вмісту

Буша

Розташоване в декількох десятках кілометрів від молдовського кордону село Буша загубилося на туристичній карті України.

На території сучасної Буші люди почали селитися ще 15 – 40 тисяч років тому. Так, на початку нової ери на території села знаходилось поселення Антаварія, в середньовіччі – Краснопіль, в XII – XII століттях Буша входила до складу Галицько-Волинського князівства, пізніше – до складу Литовського князівства, а з 1569 – Речі Посполитої. Після визвольної війни Богдана Хмельницького Буша увійшла до складу Брацлавського полку. За період свого існування Буша навіть мала статус міста. Найтрагічнішим епізодом в історії Буші є її Облога поляками в 1654 році. Цієї історичної події присвячено літературний твір.

У Буші знаходиться безліч цікавих пам’яток, деякі з них утворилися випадковим чином (самосозданний музей під відкритим небом), а деякі були знайдені випадково.

Туристичні об'єкти: Буша
 • Бушанський замок
  Close
  Бушанський замок

  Фортифікаційне укріплення на території Буші було в XVI столітті за часів Яна Замойського. Замок височів над річкою Мурафою на 30 метрів. За словами інженера Гійома де Боплана, замок мав 6 веж, які з’єднувалися підземними переходами. Замкові ворота знаходилися з північного боку, біля сторожових веж, одна з яких збереглася до сих пір. Замок відповідав всім вимогам військової техніки, і сучасники нерідко порівнювали його з Кам’янець-Подільською фортецею. З замку відкривається гарний вид на село.

 • Скульптури під відкритим небом
  Close
  Скульптури під відкритим небом

  Більше сотні скульптур, розташовані під відкритим небом, утворили так званий музей. Скульптури тут з’явилися не спроста: в селі більше 20 років проходить з’їзд скульпторів “Подільський оберіг”. Багато кам’яні експонати залишаються тут. Якщо ти уважно придивишся, то помітиш, що в селі Буша встановлені не тільки сучасні скульптури, але і “кам’яні баби” скіфів і сарматів.

 • Храм в скелі
  Close
  Храм в скелі

  Знайдений відомим археологом Антоновичем храм в скелі до сих пір викликає бурхливі дискусії в наукових колах. Історики ніяк не можуть прийти до спільної думки, коли і ким був створений скельний храм. Одні вважають, що храм був створений в християнський період, інші часом заснування храму вважають дохристиянський період, деякі – називають навіть дослов’янський період. Наскальні написи і малюнки не схожі ні на які інші в світі, тому серед вчених існує думка, що храм в скелі був створений представниками окремого народу з самобутньою культурою.

Тури до: Буша

Черговий робот не виявив турів у це місто!

Готелі та котеджі у : Буша

Черговий робот не виявив готелів / котеджів в цьому місці!

Статті : Буша

Черговий робот не виявив статті про це місце!