Перейти до вмісту

Буки

Маленьке село Буки на р. Роставиця стало відоме останнім часом як маєток великого сквирського підприємця І. Суслова.

Загальна інформація.

с. Буки, Київська обл., Сквірсікій район.

У невеликому селищі Буки в 14 км від районного центру – міста Сквира, знаходиться в Україні набирає обертів популярності, Храмово- ландшавтним парк «Буки». Заснований парк не так вже й давно, в недалекому 1996 році, місцевим підприємецем Іван Суслов. На околиці села було викуплено 2.7 гектара землі, ранні будучи звалищем і перетворено в прекрасний парк, який став родзинкою не тільки селища, а й одним з найкрасивіших об’єктів Київської області.

Сам парк розділений на дві частини:

Перша частина парку зустрічає відвідувачів алей вимощену гранітом з різноманітними квітковими композиціями. Перший об’єкт, на шляху проходження це великий фонтан. У ньому можна дізнатися той самий фонтан, який прикрашав головну площу столиці, до її реконструкції. Після демонтажу фонтану, за непотрібністю його хотіли утилізувати, але підприємець, який якраз займався облаштуванням парку, викупив його і встановив в парку. Другим об’єктом є меморіальний пам’ятник загиблим жителям селища за часів другої світової війни.

Ще два об’єкти знаходяться поблизу один від одного і є храмовий комплекс складається з Дзвіниці Данила і церква Святого Євгенія. За красою і величчю не поступаються відомим церквам столиці.

Друга частина парку являє собою паркову зону на березі річки з кам’яно-скелястим берегом. На засіяної зеленню територією розташований міні зоопарк, казкова алея, і невеликий водоспад. Вся територія всіяна скульптурами від маленьких і не помітних, до величезних і не мислимих казкових героїв

 

Туристичні об'єкти: Буки
 • Ландшафтний парк
  парк, 1996 г.
  Close
  Ландшафтний парк
  парк, 1996 г.

  Ландшафтний парк в Буках на Київщині закладений на берегах р. Роставиця в 1996 р на кошти сквирського підприємця І. Суслова. За його ініціативою було розчищено засмічене русло річки, відновлена ​​дамба, реконструйована і переобладнана під міні-ГЕС старовинний водяний млин. Мальовничі пороги і скелясті береги Роставиці були перетворені в ландшафтний парк з великою кількістю містків, альтанок і різноманітних скульптур. В ландшафт вдало вписані будівлі садиби родини Суслових: житловий будинок з сімейної каплицею, “сторожова вежа”, мисливський будиночок, столярний цех та ін. В декорі будівель часто можна зустріти цифру “7”, яку І. Суслов вважає своїм щасливим числом (його ініціали складаються в українське слово “СІМ”, він сьома дитина в родині і т.д.). У міні-зоопарку можна побачити левів, ведмедів, оленів, поні, павичів. Нещодавно на території парку була відкрита “Казкова галявина” з фігурами героїв казок і дитячим майданчиком для вихованців дитячого будинку сімейного типу, який містять Суслови. Буцький парк доступний для відвідування в теплий сезон, вхід на територію вільний, екскурсії в міні-зоопарк і на “Казкову поляну” платні. На вході продають вишиванки, сувеніри, морозиво і прохолодні напої. Працює кафе та міні-готель.

 • Храм Св. Євгенія
  культова споруда,, 2000-07 гг.
  Close
  Храм Св. Євгенія
  культова споруда,, 2000-07 гг.

  Грандіозний храмовий комплекс в с. Буки закладений в 2000 р на кошти сквирського підприємця І. Суслова за проектом арх. Ю. Бабича. Домінантою комплексу є церква Св. Євгенія Великомученика з п’ятьма позолоченими банями. При будівництві храму були об’єднані історичні канони української архітектури з сучасними архітектурними формами. Також в комплекс входять каплиці Св. Олександра і Св. Миколая, дзвіниця Св. Даниїла. У 2007 р храмового комплексу в Буках було присуджено Державну премію в галузі архітектури. У 2008 р Національний банк України випустив ювілейну срібну монету номіналом 10 грн., На якій зображений храм Св. Євгенія в Буках. У 2011 році на площі перед церквою був відкритий фонтан Дружби народів, раніше стояв на Майдані Незалежності в Києві.

Тури до: Буки

Черговий робот не виявив турів у це місто!

Готелі та котеджі у : Буки

Черговий робот не виявив готелів / котеджів в цьому місці!