Перейти до вмісту

Черкаси

Черкаси – адміністративний центр Черкаського району та Черкаської області, освітній і культурний центр України. Розташоване місто на правому березі Кременчуцького водосховища.

Територія нинішніх Черкас була заселена 40 000 років тому. У VII – III століттях до нашої ери велика частина степів була зайнята скіфами. У XIV – першій половині XVII століть населення Черкас страждало від татаро-монгольської навали, боролося проти турецько-татарського ярма, проти гніту литовських феодалів і польської шляхти. Протягом трьох століть Черкаси – повітове місто. На початку XIX століття в ньому налічувалося близько 4 тисяч жителів. З 1932 року Черкаси – районний центр Київської області. У 1954 році місто стало обласним центром.

У місті знаходиться величезний обласний краєзнавчий музей, де можна побачити грецьку мармурову вазу III століття до н.е., скринька 1735 року і багато іншого. У цьому ж музеї знаходиться меморіальна кімната Т.Г. Шевченко. Музейна колекція налічує понад двадцять тисяч різних експонатів.

Місто багате на різні пам’ятники, такі як пам’ятник воїнам-інтернаціоналістам, пам’ятник Б. Хмельницькому та ін.

Туристичні об'єкти: Черкаси
 • Михайлівський кафедральний собор
  Close
  Михайлівський кафедральний собор

  Михайлівський кафедральний собор в Черкасах – найбільший храм в Україні (досягає 72 м у висоту). Побудований за 8 років за проектом Архиєпископа Черкаського і Канівського Софронія у візантійському стилі. Може одночасно вмістити до 12 тисяч чоловік. Планується будівництво дзвіниці висотою понад 100 м. Належить УПЦ-МП.

 • Парк "Долина Троянд"
  Close
  Парк "Долина Троянд"

  Парк «Долина Троянд» знаходиться на березі Кременчуцького водосховища, всього в п’ятистах метрах від центру міста Черкаси. Цей парк – улюблене місце відпочинку як місцевих жителів, так і гостей міста. Він розташований біля підніжжя інший, не менш відомої і популярної пам’ятки Черкас – Пагорба Слави, який вінчає величезна скульптура «Батьківщина-мати».

  У 2012 році на території парку були встановлені величезні сонячний годинник. Діаметр циферблата склав п’ятнадцять метрів. Оригінальність і головна відмінність цього годинника від аналогічних, встановлених в інших містах України, в тому що їх велика стрілка виконана у вигляді журавля, а циферблат прикрашений кованими стільцями.

 • Буддистський храм "Білий Лотос"
  Close
  Буддистський храм "Білий Лотос"

  Найбільший в Європі буддистський храм “Білий Лотос” заснований в Черкасах в 1988 р, побудований в 1990-х рр. послідовниками школи кунг-фу “Ша-Фут-Фань”. Його прообразом є якийсь буддистський храм в Лаосі. Архітектурний проект храмового комплексу створив голова черкаського товариства буддизму В. Скубаєв. За легендою, при закладці фундаменту був знайдений древній камінь, на якому зображений Будда в масці воїна. На вході в келії встановлені дві фігури воїнів, привезені до Черкас з Тибету. У ритуальному залі підлога застелена килимами, стіни прикрашені деревом і оксамитом. Послідовники буддизму вивчають тут тайський бокс і кунг-фу. По неділях в “Білому Лотосі” проводяться екскурсії, чайні церемонії. Можлива організація весільної церемонії.

Тури до: Черкаси

Черговий робот не виявив турів у це місто!

Готелі та котеджі у : Черкаси

Черговий робот не виявив готелів / котеджів в цьому місці!

Статті : Черкаси

Черговий робот не виявив статті про це місце!