Перейти до вмісту

Чинадієво

Чинадієво - селище міського типу в Мукачівському районі Закарпатської області України. До XX століття носило угорську назву «Св. Микола »(Szentmiklós). Розташоване на березі річки Латориці.

Загальна інформація.

Назва Чинадієво вперше зустрічається на початку XIII століття. В кінці XIX століття в селищі був створений деревообробний завод, пізніше сірникова фабрика.

Чинадієво – старовинне селище в долині Латориці в 10 км від Мукачева в сторону Львова. Старе угорська назва Сент-Міклош фігуровало в офіційних документах аж до 1944 р. Перші згадки про Чинадієво відносяться до XIII ст., Коли король Іштван V подарував ці землі магістру Аладар, королівському представнику в Галичині. У 1387 р Чинадієвська домінія перейшла у володіння барона Перені, який незабаром звів в селі потужний замок-палац. У 1574 р Чинадієвскої доминії купив М. Телегді, потім вона перейшла у власність І. Ньярі, потім – сім’ї Лоньоі. У поч. XVIII ст. тут влаштувався трансільванський князь Ференц II Ракоці, а після його поразки в антигабсбургській війні маєток перейшов у власність графів Шенборнів. У 1890 р в містечку Берегвар на околиці Чинадієво Шенборни звели романтичний заміський палац. Поруч розбитий парк з озером, контури якого повторюють кордону Австро-Угорської імперії кінця XIX в. Зараз це територія санаторію «Карпати». Маєток належав Шенборнам до 1945 р

Туристичні об'єкти: Чинадієво
 • Чинадіївський замок (Замок «Сент-Міклош»)
  архітектурна споруда
  Close
  Чинадіївський замок (Замок «Сент-Міклош»)
  архітектурна споруда

  Середньовічний замок «Сент-Міклош» (Святий Миколай) в Чинадієво споруджений в XV ст. як типова романська феодальна резиденція. Являє собою двоповерхову будівлю простої прямокутної форми з двома триярусними кутовими вежами. Товщина стін замку – понад 1 м. Чинадіївський замок належав багатому роду баронів Перені, охороняв карпатський перевал «Руська брама». У 1657 р замок постраждав під час штурму польськими військами князя Любомирського. В кінці антигабсбургській війни тут знаходилася повстанська армія Ференца Ракоці. Ілона Зріні, дружина графа Ракоці, таємно зустрічалася тут з ватажком угорських повстанців І. Текелі, а після смерті чоловіка вийшла за нього заміж. Пізніше будівля виконувало функції в’язниці, складу. До останнього час знаходилося у вкрай занедбаному стані. В даний час Чинадіївський замок орендує художник Йосип Бартош, ентузіасти ведуть реставраційні роботи, розгорнута музейна експозиція і картинна галерея. У декількох відреставрованих кімнатах проходять художні виставки, художники періодично збираються на пленери, проводяться концерти живої музики

 • Мисливський замок графа Шенборна
  архітектурна споруда
  Close
  Мисливський замок графа Шенборна
  архітектурна споруда

  Елегантний мисливський палац-замок графів Шенборнів розташований в урочищі Берегвар на околиці Чинадієво, що в 10 км від Мукачева. Австрійський архієпископ Л. Ф. Шенборн в 1728 р отримав в подарунок від імператора Карла VI великі землі в р-ні Мукачево, які в 1711 р були відібрані у князя Ференца II Ракоці – лідера антигабсбурзького повстання. Нові власники вибрали мальовниче урочище Берегвар для проведення полювань і побудували дерев’яний мисливський замок. У 1890-95 рр. Е.-Ф. Шенборн збудував на його місці чудовий кам’яний замок-палац. Романтичний вигляд французьких замків епохи Людовика XIV надає будівлі еклектична архітектура з домінуванням елементів неоготики і ренесансу. За основу проекту взято астрономічний рік: 365 вікон відповідають кількості днів у році, 52 кімнати відповідають кількості тижнів, а 12 входів – кількості місяців. Будівля прикрашають численні башточки, флюгери, яскрава черепиця, кольорові вітражі, геральдична ліпнина. На годинникової вежі можна бачити фамільний герб Шенборнів з левом і короною. Частково збереглися інтер’єри з парадними сходами і каміном. Палац розташований в центрі англійського парку площею 19 га з природним ландшафтом, де зустрічаються рідкісні породи дерев і кущів: самшит, сакура, веймутова сосна, канадська ялина. Обриси паркового ставка повторюють карту Австро-Угорщини. На відпочинок і полювання в угіддях Шенборнів щоосені з’їжджалася знати зі всієї Європи. З 1946 р на території маєтку був відкритий клінічний санаторій «Карпати», де лікують серцево-судинні захворювання. Є бювет з мінеральною водою «Поляна Купель». Будівля палацу Шенборнів в даний час є одним з корпусів санаторію. Внизу біля дороги знаходиться залізнична станція «Санаторій Карпати», яка виконана в тому ж романтичному стилі, що і палац.

 • Водоспад "Скакало"
  природний об'єкт
  Close
  Водоспад "Скакало"
  природний об'єкт

  Водоспад «Скакало” розташований неподалік від села Чинадієво, Мукачівського району Закарпатської області. Є пам’яткою природи місцевого значення. Утворився на місці виходу на поверхню вулканічних порід, про що свідчать маленькі скельні стрімчаки в глибині лісу з боків водоспаду. Утворений гірськими потоками р. Синявки (права притока р. Іршава басейну Тиси). Кам’яна гряда, що перетинає лісистий схил гори, перегороджує тут шлях водотоку, і струмок трьома ступенями зривається з уступів, утворюючи каскад струменів, немов скачуть з каменя на камінь. Це і послужило приводом дати водопаду таку несерйозну назву – «Скакало«. Багато туристів не знаходять сам водоспад, тому що доходять до каменів, які плутають з водоспадом. А потрібно спробувати обійти їх і вже через 100 метрів погляду стане справжній водоспад в Карпатах.

Готелі та котеджі у : Чинадієво

Черговий робот не виявив готелів / котеджів в цьому місці!