Перейти до вмісту

Ділове

Село в 20 км на південь від Рахова, на березі р. Тиса, біля українсько-румунського кордону.

Загальна інформація.

Ділове – селище в Закарпатській області на Рахівщині. Ділове (до 1946 р – Требушани, Білий Потік) розташоване в улоговині по обох берегах Тиси, в 20 км від районного центру, в 20 км від залізничної станції Рахів, на автодорозі Ужгород – Рахів.

Требушани відомі з кінця XVI ст. До наших днів збереглися залізорудні штольні, вирубані в скелях гори Долгарупь, де в XVIII в. добували руду для чавуноливарної мануфактури. З 70-х рр. XIX ст. в селі діяв склозавод.

Одним з найголовніших прикрас Рахівщини є те, що саме тут знаходиться географічний центр континентальної Европи.Географіческій знак і стела розташовані в урочищі Круглий, біля села Ділове. Координати географічного центру Європи: 47 ° 56’3 “північної широти і 24 ° 11’30” східної довготи.

Туристичні об'єкти: Ділове
 • Центр Європи
  Історична територія
  Close
  Центр Європи
  Історична територія

  Географічний центр континентальної Європи обчислений і відзначений на місцевості в районі Рахова угорськими геодезистами в 1887 р Тут був встановлений двометровий бетонний геодезичний знак у формі зрізаної чотиригранної піраміди. На прямокутному постаменті висічено латинською мовою: “Постійне, точне, вічне місце. Дуже точно, за допомогою спеціального приладу, виготовленого в Австро-Угорщині, за шкалою меридіанів і паралелей, визначений тут Центр Європи. +1887”. Згодом обчислення угорських геодезистів неодноразово оскаржувалися вченими з інших країн, але залишаються загальновизнаними. У радянські часи поруч була встановлена ​​нова стела висотою 7,2 м. У 2005 р поруч зі стелою з’явилася Алея європейських прапорів, що підкреслює символічність даного місця. В колибі-музеї представлена ​​колекція автентичних гуцульських предметів побуту. У 2010 р відкрито еколого-просвітницький центр з музеєм природи і культури Карпат, для якого побудували двоповерховий дерев’яний будинок в гуцульському стилі. Еколого-культурологічний рекреаційний комплекс “Центр Європи” є філією Карпатського біосферного заповідника.

Тури до: Ділове

Черговий робот не виявив турів у це місто!

Готелі та котеджі у : Ділове

Черговий робот не виявив готелів / котеджів в цьому місці!