Перейти до вмісту

Дийда

Дийда - село в Берегівському районі Закарпатської області України, історичний центр сільської ради.

Загальна інформація.

Село Дийда утворено в 1957 році шляхом об’єднання сіл Берегдійда і Мезевгомок. Тоді ці села були розташовані на відстані 700-800 метрів один від одного, сьогодні вони повністю злилися.

Мезевгомок (Рендзю) – угорсько-словацьке село в Надтісянському регіоні. Його землями володіла родина Гомокі. Герб: Єпископ Міклош з митрою на голові і єпископським посохом в руках;

Берегдійда – угорське село, розташоване в 5 кілометрах на захід від Берегово. Уже в XIV столітті тут проводилися жупного збори. На західній околиці села розташоване урочище “Кірва”, на найвищій точці якого розміщений земляний замок “Те-вар”. Це невелике за своїми розмірами зміцнення діаметром 25 метрів, обведена 3 земляними валами. Розміщеному в центрі непрохідного болота замку можна було підійти тільки через 2 дерев’яні мости довжиною 400 метрів, побудовані на розміщених в двох рядах дубових стовпах. Перший раз замок “Те-вар” згадується в документах 1274 року. Герб: Замкова стіна з бійницями.

Пам’ятки і Розваги. Замок “Те-вар” – археологічна пам’ятка XII-XIII століть; Реформатська церква (XIV століття); Греко-католицька церква (XVI століття).

Тури до: Дийда

Черговий робот не виявив турів у це місто!

Готелі та котеджі у : Дийда

Черговий робот не виявив готелів / котеджів в цьому місці!

Статті : Дийда

Черговий робот не виявив статті про це місце!