Перейти до вмісту

Дрогобич

Дрогобич - місто в передгір'ї Карпат.

Підстава Дрогобича відносять до XI ст., Коли тут існувало укріплене поселення Бич. Воно було спалено, а на місці згарища виник “другий Бич”, звідки і пішла назва. За іншою версією назва пов’язана з тим, що поселення виникло з “іншого боку” річки від здавна існувала тут солеварні. З укріплень часів Галицько-Волинського князівства збереглася оборонна вежа (XIII в.), Згодом стала дзвіницею кафедрального костелу Св. Варфоломія (Вознесіння), побудованого в XIV-XVI ст. на руїнах князівського терема з волі польського короля Владислава Ягайла. У XIV ст. місто Дрогобич був одним із центрів солеваріння, а з XIX ст. став центром нафтопереробки. Родом з Дрогобича філософ Ю. Котермак, більше відомий як Юрій Дрогобич. Тут пройшли дитячі та юнацькі роки І. Франко. Дерев’яна церква Св. Юра (XVI-XVII ст.) З дзвіницею – одне з найяскравіших творів галицької народної архітектури. В інтер’єрі – іконостас (1659..) І розписи XVII ст. Зараз тут розміщена частина експозиції історико-краєзнавчого музею. Інші достопрімечтельності: дерев’яна церква Воздвиження Чесного Хреста (XVII ст.) C розписами XVII ст. і унікальними іконами XV-XVIII ст .; церква Св. Трійці (XVII ст.), колишня кармелітського монастиря; хоральна синагога; будівля ратуші; фрагменти історичної забудови.

Туристичні об'єкти: Дрогобич
 • Церква Св. Юра
  культова споруда, XV-XVI вв.
  Close
  Церква Св. Юра
  культова споруда, XV-XVI вв.

  Дерев’яна церква Св. Юра – одне з найяскравіших творів галицької народної архітектури. Входить в список Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО в категорії “Дерев’яні церкви Карпатського регіону України”. Відноситься до кінця XV – початку XVI ст. Привезена в Дрогобич з прикарпатського с. Надєєва в 1656 р і встановлена ​​на місці згорілої попередниці. У 1678 році побудована дзвіниця. Інтер’єр розписаний чудовими фресками С.Медіцкого, зберігся старовинний різьблений іконостас. Церква кілька разів ремонтувалася, але не втратила свого первісного вигляду. Зараз тут розміщена частина експозиції історико-краєзнавчого музею. Інша частина експозиції знаходиться в сусідньому дерев’яному храмі Воздвиження Чесного Хреста (1613 г.).

 • Ратуша
  пам'ятник архітектури, 1927 г.
  Close
  Ратуша
  пам'ятник архітектури, 1927 г.

  Висока годинникова башта нинішньої дрогобицької ратуші піднялася над містом в 1927 р, коли Дрогобич повернувся до складу Польської держави, але традиції самоврядування в місті набагато старше. Дрогобич отримав Магдебурзьке право в 1460 р і тоді ж була побудована перша дерев’яна ратуша. До 1829 року це будівля сильно застаріло і прийшло в непридатність, тому була побудована нова ратуша в австрійському стилі – на цей раз з каменю. Необхідність в новій будівлі виникла після Першої світової війни. Архітекторами проекту стали І. Семкович, М. Никодимович. Триповерхова будівля квадратом оточує невеликий внутрішній дворик. Головне приміщення – мармуровий зал засідань. За домовленістю можна піднятися на вежу ратуші, щоб оглянути механізм годинника і побачити кращу панораму міста.

 • Вілла Б'янки
  пам'ятник архітектури, XIX в.
  Close
  Вілла Б'янки
  пам'ятник архітектури, XIX в.

  Палац мистецтв “Вілла Бьянка” в Дрогобичі – яскравий зразок архітектурного стилю сецесії (віденського модерну) кін. XIX – поч. XX ст. Багато оформлене темно-зелене двоповерхова будівля належала доктору-рентгенолога Й. Рот. Будинок описаний в новелі Б. Шульца “Весна” як “Вілла Б’янки”. Зараз ця будівля Палацу мистецтв, що належить музею “Дрогобиччина”, і використовується як виставковий центр. Тут представлені настінні малюнки Б. Шульца, виявлені в 2001 р на “віллі Ландау” в Дрогобичі. Тематична виставка “Скарби графа Лянцкоронського” представляє більше 150 предметів високохудожніх творів образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва. Також представлена ​​український живопис ХХ ст.

Тури до: Дрогобич

Черговий робот не виявив турів у це місто!

Готелі та котеджі у : Дрогобич

Черговий робот не виявив готелів / котеджів в цьому місці!

Статті : Дрогобич

Черговий робот не виявив статті про це місце!