Перейти до вмісту

Галич

Історичне місто на р. Дністер між Івано-Франківськом та Рогатином, колишня столиця Галицько-Волинського князівства.

Загальна інформація.

Галич – місто на Україні, адміністративний центр Галицького району Івано-Франківської області. Поруч розташовано село Крилос.

Існує версія, що назва Галіція набагато старше міста Галича, який в літописах згадується тільки в XII столітті. сама ж назва зустрічалося ще в візантійських джерелах і походить від грецького слова “Галіс” (грец. ἅλς – сіль). Дійсно, з давніх часів в даному регіоні проводиться видобуток солі, найдавніший спосіб – випарювання ропи. Соляний промисел згадується в багатьох літописах, на гербах деяких міст регіону Галичина (зокрема в гербі міста Дрогобич, Долина) зображені топки солі. Але в гербі Галичини і Галича багато сотень років зображується галка (Галичини – йде, Галича – стоїть), а не сіль – як, наприклад, в гербі Солігаліча.

Галич – маленький (7 тис. Жителів) і затишне місто при впадінні річки Лукви в Дністер. А колись це була столиця одного з найбільших давньоруських князівств і одним з найбільших міст на території сучасної західної України.

В наші дні від колишньої величі залишилося небагато, але Галич і сьогодні закохує в себе з першого погляду і надовго залишає приємні враження.

Галич веде свій відлік з кінця IX століття. У Х столітті галицькі землі входять до складу Київської Русі, але після Любецького з’їзду князів 1097 року Галицьке князівство стає самостійним. У 1141 році Галич стає столицею князівства і зберігає цей титул до перенесення Данилом Галицьким столиці в Холм в 40-х роках XIII століття.

Розквіт Галича та Галицького князівства припадає на період князювання Ярослава Осмомисла (1153-1187 роки). В кінці XII століття Галич стає столицею об’єднаного Галицько-Волинського князівства. У XIV столітті Галичем по черзі володіють Потоцькі, литовські князі, угорський король Людовик Анжуйський, поки місто не увійшло до складу Речі Посполитої зусиллями короля Ягайла в 1387 році, попередньо отримавши Магдебурзьке право (1367 рік).

Туристичні об'єкти: Галич
 • Галицький (Старостинський) замок
  Фортифікаційна споруда, 1367-1658 гг.
  Close
  Галицький (Старостинський) замок
  Фортифікаційна споруда, 1367-1658 гг.

  Потужний замок над Дністром поруч з пристанню Галича, за однією з версій, звів волинський воєвода Любарт на місці давньоруської цитаделі, що стояла на цьому місці ще за часів Данила Галицького. До ХV ст. замок був одним з найбільших в Галичині, гарнізон налічував тисячу чоловік. У XVII ст. він витримав дві облоги татар, а в 1649 р був узятий військами Б. Хмельницького. Реконструкцією зайнявся галицький староста А. Потоцький, перетворивши дерев’яні укріплення в кам’яний замок. Роботами керував італійський інженер Ф. Корразіні. У 1676 р замок постраждав під час польсько-турецької війни, незабаром втратив стратегічне значення і був частково розібраний на будматеріали. Зараз входить до складу Національного заповідника “Давній Галич”. Відновлена ​​південно-західна башта і частина оборонної стіни, розпочато реставрацію каплиці Св. Катерини. Планується відкриття експозиції старовинної зброї. Вхід вільний.

 • Церква Різдва
  Культова споруда, ХІV в.
  Close
  Церква Різдва
  Культова споруда, ХІV в.

  Православний храм Різдва Христового згадується в ХVІ ст. як головна культова споруда ремісницьких району давнього Галича (в 1593 р храм був офіційно закріплений за гончарним цехом). Протягом ХVІ-ХVІІІ ст. церква неодноразово руйнували татари, після чого вона була реконструйована і знайшла нинішній вигляд. Тоді ж зроблений дерев’яний різьблений іконостас. У поч. XX ст. була проведена реставрація за участю отця Миколая Вінницького – відомого москвофіла, який був репресований австрійськими властями. Перед храмом йому встановлено пам’ятник. В останні роки поряд зведено дзвіницю. Біля церкви під відкритим небом споруджений макет давнього Галича.

 • Галицький національний парк
  заповідник, 2004 г.
  Close
  Галицький національний парк
  заповідник, 2004 г.

  Галицький національний природний парк займає територію майже 15 тис. Га вздовж річки Дністер і низинах її приток: Лімниці, Лукви, Гнилої Липи. Включає в себе лісові масиви, болота, лісостепові ділянки і різні геологічні утворення на стику Опілля, Галицької улоговини і Прикарпаття. Серед окремих пам’яток природи – три дуба віком від 200 до 500 років. У приміщенні адміністрації Галицького національного парку відкрито музей “Природа землі Галицької”, експозиція якого відтворює у вигляді діорам лісові, лучно-степові та водно-болотні біогеоценози. Представлені колекції опудал типових і рідкісних представників хребетних, ентомологічні колекції, Гербарні зразки.

Тури до: Галич

Черговий робот не виявив турів у це місто!

Готелі та котеджі у : Галич

Черговий робот не виявив готелів / котеджів в цьому місці!