Перейти до вмісту

Говерла

Найвища вершина Українських Карпат і найвища точка України, висота якої складає 2061 м над рівнем моря. Розміщена в гірському масиві Чорногора, на межі Яремчанської міськради Івано-Франківської області та Рахівського району Закарпатської області за 17 кілометрів від кордону з Румунією.

Найвищою горою України є вершина Говерла, її висота над рівнем моря – 2061 м. Варто додати, що підкорення цієї вершини є найбільш популярним маршрутом серед туристів, які подорожують Карпатами.

Знаходиться вона на межі двох українських областей – Івано-Франківської та Закарпатської, до кордону з Румунією звідси рукою подати – для цього потрібно подолати 17 км. За формою Говерла нагадує правильний конус, загалом вона покрита альпійськими луками, а подекуди й чагарниками. Іноді на вершині зустрічаються кам’яні розсипи.

Походження назви гори суперечливе. Українські мовознавці переважно стверджують, що топонім «Говерла» походить із рум. howârla, що означає «важкопрохідне підняття». Деякі джерела виводять назву гори також від угор. hóvár — «сніговий замок», але набагато ймовірнішою є думка, що угорське найменування — це модифікація української назви.  Найвірогідніше, назва Hóvár з’явилася близько 1940 року одночасно з мадяризацією деяких інших топонімів Закарпаття та Мармарощини.

Підкорити Говерлу неважко, адже гора є надзвичайно зручною для підкорення. Сама вершина – це природній оглядовий майданчик, панорами, які відкриваються – тішать очі та наповнюють душу. Звідси, за хороших погодних умов, можна розгледіти Чорногірський хребет, побачити Івано-Франківськ та Коломию, також обсерваторію на вершині Піп Іван.

Маківка Говерли вкрита альпійськими травами, на ній встановлено флагшток з блакитно-жовтим стягом. Також тут встановлено тризуб та хрест. Раніше через вершину проходив польсько-чехословацький державний кордон, тому тут ще досі стоїть пам’ятний обеліск.

Говерла найбільш відвідуване місце Українських Карпат. Сюди здійснюють сходження щороку тисячі людей від травня аж до вересня. Відвідувати ці місця в іншу пору рекомендується лише професійним альпіністам.

На саму вершину можна добратися декількома способами. До речі, усі вони відрізняються один від одного за рівнем складності, хоча й за протяжністю дещо схожі – 10-16 км; висота підйому – від 1150-1350 м. Який би маршрут не обрав мандрівник, він повинен пам’ятати про те, що тільки хороша фізична підготовка допоможе максимально комфортно здійснити сходження на вершину.

Тури до: Говерла

Черговий робот не виявив турів у це місто!

Готелі та котеджі у : Говерла

Черговий робот не виявив готелів / котеджів в цьому місці!