Перейти до вмісту

Харків

Місто Харків - другий за розміром і чисельністю населення місто в країні (1,5 млн.), Що гордиться неформальним статусом першої столиці радянський України (з 1919 по 1934 р був столицею УРСР).

Головний науковий і культурний центр східних областей країни. Харків заснований в 1646-54 рр. поблизу городища літописного міста Донець (XI-XIII ст.), який згадується в «Слові о полку Ігоревім». За переказами, названий по імені засновника – козака Харько (Харитона). Ядром міста була дерев’яна фортеця на злитті річок Лопань і Харків. У 1659 р перебудована і укріплена за московським зразком, проіснувала до кінця XVIII ст. Завдяки вигідному географічному розташуванню, в XVIII-XIX ст. Харків активно розвивався і став один з найбільших промислово-торговельних центрів Східної Європи. У 1731 р заснований Харківський колегіум, що став другим за значенням в Україні після Києво-Могилянської академії (викладав видатний український філософ і поет Г. Сковорода). У 1805 р зусиллями вченого В. Казаріна був відкритий один з найстаріших в Росії Харківський університет. Місто багате архітектурними пам’ятками XIX-XX ст., Є безліч пам’ятників, в т.ч. Т. Шевченка і В. Каразіну. День міста Харкова відзначається 23 серпня.

Туристичні об'єкти: Харків
 • Покровський монастир
  культова споруда, 1689 р
  Close
  Покровський монастир
  культова споруда, 1689 р

  Свято-Покровський монастир в Харкові – найдавніше збереглося споруда в місті. У XVII ст. монастир входив в систему укріплень Харківської фортеці. Дзвіниця Покровського собору є (1689 р.) має вигляд оборонної вежі. В’їзні ворота прикрашені іконою Нерукотворного Спаса. На території знаходиться Озерянська церква (1896 р.), архієрейський будинок, будинок настоятеля і корпус келій з трапезною. У 1726 році тут був заснований Харківський колегіум, в якому викладав філософ Г. Сковорода (встановлений пам’ятник), працював письменник С. Квітка-Основ’яненко. До 2000-ліття християнства встановлено фігуру Ісуса Христа.

 • Успенський собор
  культова споруда, 1771-77 рр.
  Close
  Успенський собор
  культова споруда, 1771-77 рр.

  Високий і стрункий храм в стилі українського бароко споруджено в центрі Університетської гірки на місці старого собору 1688 р дзвіниця з курантами, побудована архітекторами Е. Васильєвим і А. тонному, є найвищою будівлею в місті (89 м). Завдяки розташуванню вікон, храм має вигляд палацу. У радянські часи храм був закритий, а в 1986 р в ньому відкрився Будинок органної та камерної музики. Зараз частина будівлі повернуто православної церкви.

 • Дзеркальний струмінь
  пам'ятник / монумент, 1947 р
  Close
  Дзеркальний струмінь
  пам'ятник / монумент, 1947 р

  Ротонда фонтану «Дзеркальний струмінь» в сквері Перемоги навпроти Оперного театру вважається візитною карткою міста. Споруджена в 1947 р за проектом арх. В. Коржа на честь Перемоги радянського народу у Великій Вітчизняній війні. До 1930 р на цьому місці розташовувалася Мироносицька церква (1701 р.), потім пустир і тролейбусний парк. За легендою, рішення про створення скверу з фонтаном було прийнято міською владою після того, як побував в місті М. Хрущов залишився незадоволений видом з вікна обкому. Спочатку фонтан-альтанка називалася «Скляний струмінь». У 2007 р проведена реконструкція.

 • Історичний музей
  музей, 1920 р
  Close
  Історичний музей
  музей, 1920 р

  Харківський історичний музей заснований в 1920 році як Музей Слобідської України ім. Г. Сковороди. Розташований в будівлі колишнього ломбарду з червоної цегли, побудованому в 1908 р за проектом арх. Б. Корнієнко. У чотирьох відділах зібрані археологічні знахідки з розкопок поселень бронзового століття, комплект речей давньоруського періоду з Донецького городища XІ-XІІ ст., Нумізматичні колекції, етнографічні зібрання, колекції зброї, прапорів і т.д. На відкритому майданчику виставлені танки Mark V (англійська часів Першої світової) і Т-34 (радянський часів Другої світової). У 2012 р в ході реконструкції пл. Конституції до будівлі музею був прибудований скляний павільйон-галерея, а сама будівля пофарбовано в жовтий колір.

 • Площа Свободи
  історична територія, 1926-28 рр.
  Close
  Площа Свободи
  історична територія, 1926-28 рр.

  Площа Свободи в Харкові – центральна площа міста. Входить до двадцятки найбільших площ світу. За легендою, на момент споруди була найбільшою площею в Європі (11,9 га), хоча насправді аналогічну площу тоді вже мала Шахова площа в Бордо (12 га), а площа Куйбишева в Самарі з прилеглими скверами була навіть більше (17,4 га). Площа Свободи була споруджена в 1926-28 рр. як новий адміністративний центр Харкова, який був тоді столицею України. Спочатку носила ім’я революціонера Ф. Дзержинського, який курирував будівництво (вважається, що він і був ініціатором розчищення хаотичної забудови історичного центру Харкова). З 1995 р площа носить нинішню назву. Тут часто проходять політичні акції, яpмаpкі, фестивалі та концерти.

Тури до: Харків

Черговий робот не виявив турів у це місто!

Готелі та котеджі у : Харків

Черговий робот не виявив готелів / котеджів в цьому місці!