Перейти до вмісту

Хуст

Хуст - місто в Закарпатській області України, адміністративний центр Хустського району, Третє за чисельністю населення місто Закарпаття. Він розташований в Мармароській котловині, де р. Ріка впадає в Тису.

Загальна інформація.

Спочатку місто Хуст було побудоване як зміцнення в 10-11 ст. На околиці міста піднімається гора вулканічного походження на ній був заснований замок – фортеця в 1090 р угорським королем Св. Ласло першим, як захист від вторгнення половців. Він був зруйнований під час монгольської навали в Угорщину. У 1318 замок був відновлений, назва походить з угорської – «земля воєводи Густі».

Перша письмова згадка про місто Хусті датується в 1329 році, коли король Карл Роберт подарував місту привілеї і статус «королівського міста».

Хустський замок мав стратегічне значення. Належав угорським феодалам, часто переходив з рук в руки і кілька разів піддавався повного знищення.

У 1514 р – район Хуста був охоплений селянським рухом і на деякий час їм вдалося захопити фортецю. У 1526 році – Хуст став частиною князівства Трансільванії, а в 1546 році імператор Фердинанд перший відбив місто у Трансільванії. 1594 р. – місто був розорений кримськими татарами, але взяти фортецю їм так і не вдалося.

Надалі фортеця піддавалася облозі: в 1644 р армією Д. Ракоці першого; 1657 р – польською армією; в 1661-1662 р.р. – турецькою армією.

17 серпня 1703 р фортеця захоплена повстанцями військами Ф. Ракоці другого (визвольна антигабсбургська війна 1703-1711 рр.), і саме тут була проголошена незалежність Трансільванії.

У 1766 р фортеця була серйозно пошкоджена. Вчасно грозової бурі в неї потрапило три блискавки і загорівся дах, а через 20 років вежа впала. В даний час збереглися лише руїни фортеці.

Туристичні об'єкти: Хуст
 • Хустський замок
  архітектурна споруда
  Close
  Хустський замок
  архітектурна споруда

  Руїни середньовічного Хустського замку видно на Замковій горі поруч з центром Хуста. Замок зведений в XI-XII ст. для контролю над «соляним шляхом» з Солотвино. Назва легенда пов’язує з воєводою на ім’я Хуст. Замок на вершині 150-метрової гори відрізнявся міццю, яку забезпечували 14-метрові стіни, високі вежі і облоговий колодязь. У 1378 р угорський король подарував Хустський замок двоюрідним братам Балку і Драгу з молдавського роду Драгош. Легенда пов’язує їх спорідненістю з волоським господарем Владом III Цепешем (Дракулою), який став прототипом героя популярного роману Б. Стокера. Після 1526 р Хустський замок відійшов до Трансильванського князівства, був одним з опорних пунктів повстанців під час визвольної війни угорців. Проіснував до 1776 року, коли від удару блискавки вибухнув пороховий льох. З тих пір не відновлювався.

 • Долина нарцисів
  біосферний заповідник
  Close
  Долина нарцисів
  біосферний заповідник

  Заповідник розміщений на висоті 180-200 м. Над рівнем моря в західній частині Хустсько-Солотвинської долини на стародавній терасі річки Тиси. Заповідні землі площею 257 га займають рівнинна ділянка в заплаві річки Хустець. Унікальний ботанічний об’єкт, в якому охороняється найбільший в Середній Європі ділянка зростання нарциса узьколистового. Цей середньоєвропейський високогірний вид поширений в Альпах, на Балканах i в Карпатах на висотах 1100-2060 м. Популяція в цьому рівнинному Локалітети збереглася з післяльодовикового періоду і має реліктовий характер. В1980 р нарцис вузьколистий занесено до Червоної книги України.

Тури до: Хуст

Черговий робот не виявив турів у це місто!

Готелі та котеджі у : Хуст

Черговий робот не виявив готелів / котеджів в цьому місці!