Перейти до вмісту

Канів

Стародавнє місто Канів розташований на високому правому березі Дніпра, в місці, де річка має первозданний русло.

Загальна інформація.

Невелике містечко, який зберігає пам’ять про «душі» і «слові» нації. Про велич пам’яті .. Про Тараса Григоровича Шевченка.

Розкинуті на «кручах величного Дніпра», оперезаний зеленню і цвітінням, він приймає в свої обійми і дарує якесь незрозуміле почуття. А на вершині всього цього пишноти варто Шевченко і пильно спостерігає за всім, що відбувається.

Ймовірно, місто з’явився в XI ст. як перевалочний пункт у постійній переправи через Дніпро. Вперше згадується в літописі у 1144 році, коли київський князь Всеволод заснував церкву Св. Георгія, перейменовану згодом в Успенський собор. Зараз Канів більше відомий завдяки Шевченківському національному заповіднику “Тарасова гора”. У цьому мальовничому місці Т. Шевченка хотів оселитися під кінець життя, однак не встиг здійснити свій план. Тільки після смерті в 1861 році його останки, згідно із заповітом, привезли з С.-Петербурга і поховали на Чернечій (нині Тарасовій) горі. Пізніше був створений меморіальний комплекс, який привертає українців з усього світу не тільки пам’яттю про видатного поета-пророка, але і чудовими дніпровськими краєвидами. Невід’ємною частиною панорами з 1972 р є гребля Канівської ГЕС (444 МВт).

Туристичні об'єкти: Канів
 • Тарасова (Чернеча) гора
  музей, 1861 г.
  Close
  Тарасова (Чернеча) гора
  музей, 1861 г.

  Тарасова гора в Каневі – національна святиня українського народу, місце поклоніння пам’яті видатного поета-пророка Тараса Шевченка. Ймовірно, на цій горі в XI ст. було засновано печерний Канівський монастир, після чого її стали називати Чернечою горою. В середині XIX, відвідавши ці місця, Т. Шевченко захотів придбати тут ділянку для будівництва садиби, проте його планам не судилося здійснитися. Після смерті в С.-Петербурзі, Шевченко спочатку був похований на Смоленському кладовищі, проте, за наполяганням громадськості, 10 травня 1861 труну з прахом поета був доставлений до Канева. Згідно із заповітом, його поховали на високій дніпровській кручі, яку з тих пір називають Тарасовою горою. На могилі був насипаний курган і встановлено хрест. Музей “Тарасова світлиця” відкритий в колишньому будинку доглядача могили І. Ядловського. У 1925 р створено Шевченківський національний заповідник у Каневі. У 1939 р встановлено найбільший в Україні пам’ятник Шевченку, побудована сходи в 342 ступені з фонтаном “Лілія”. У 2010 р після багаторічної реставрації відкрито літературно-меморіальний музей Т. Шевченка.

 • Успенський собор
  культова споруда, 1144 г.
  Close
  Успенський собор
  культова споруда, 1144 г.

  З року заснування Георгіївської (Успенської) церкви київським князем Всеволодом прийнято вести офіційну літопис Канева, хоча місто існувало і раніше. Класичний зразок візантійської архітектури. У 1185 р біля стін цього храму готувалася оборона від половців після невдалого походу новгород-сіверського князя Ігоря Святославича. У 1587 році тут був похований страчений у Львові козацький лідер Іван Підкова. Зруйнований турками в XVII ст., Храм був відновлений в 1805 р, а в 1861 р звідси вирушила на Чернечу гору похоронна процесія з привезеним з С.-Петербурга прахом поета Т. Шевченка. Храм діючий. У сусідній будівлі колишньої василіянської школи зараз знаходиться Музей народного декоративного мистецтва, який раніше займав приміщення храму. Поруч встановлено пам’ятник прп. Макарію Канівському, який в XVII в. був настоятелем Канівського монастиря і загинув під час турецької навали.

 • Канівський природний заповідник
  заповідник, 1923 г.
  Close
  Канівський природний заповідник
  заповідник, 1923 г.

  Канівський природний заповідник створений в 1923 році для охорони еталонних та унікальних природних комплексів лісостепу, збереження біорізноманіття лісів на придніпровських пагорбах і островах в районі Канева. Флора заповідника нараховує 990 видів судинних рослин (20% флори України), з них 5 видів занесено до Європейського червоного списку, 29 – до Червоної книги України. На території заповідника зустрічаються 26 видів тварин занесених до Європейського червоного списку, 83 – до Червоної книги України. Центральна садиба Канівського природного заповідника розташована на території кол. садиби академіка Н. Біляшівського, який виявив на Княжій горі в Каневі городище літописного Родня, племінного центру ранніх слов’ян. У старовинному меморіальному будиночку Біляшівського відкритий музей природи Канівщини.

 • Шевченкова алея
  пам'ятник / монумент, 2007 г.
  Close
  Шевченкова алея
  пам'ятник / монумент, 2007 г.

  Біля підніжжя Тарасової гори в Каневі в 2007 р з’явилася алея з 19 скульптур, присвячена персонажам творів Т. Шевченка. Понад місяць над їх створенням, з брил пісковику і вапняку, працювали скульптори з різних куточків України. Спочатку монументи планували збудувати від Успенського собору до Чернечої гори – за маршрутом останнього шляху Кобзаря. Однак скульптури зібрали разом, де біля підніжжя Тарасової гори вони утворюють своєрідний парк скульптур під назвою “Шевченкова алея”.

Тури до: Канів

Черговий робот не виявив турів у це місто!

Готелі та котеджі у : Канів

Черговий робот не виявив готелів / котеджів в цьому місці!

Статті : Канів

Черговий робот не виявив статті про це місце!