Перейти до вмісту

Конотоп

Конотоп – місто на Півночі, в Сумській області. Розташоване на річці Єзуч.

В першу чергу, місто відоме завдяки твору Григорія Квітки-Основ’яненка “Конотопська відьма” і Конотопське битві між козацько і Московського військами в 1659, що увінчалася перемогою козаків.

Конотоп – місто обласного підпорядкування, центр Конотопського району. Це екологічна чиста зона України, місто козацької слави, потужний залізничний вузол з розвиненою інфраструктурою транспортного будівництва, що з’єднує Україну з Білоруссю, Росією та країнами ЄС, адміністративний і культурний центр Конотопщини, розташовані на перехресті магістралей, що ведуть на Москву, Київ, Мінськ, Воронеж, Харків.

На карті України Конотоп – маленька позначка, розташована в східній частині Сумської області. Кожна епоха залишила тут свій слід. І найяскравіший з них – знаменита Конотопська битва, що стала символом національно-визвольної боротьби українського народу за незалежність

Точний рік появи Конотопа невідомий. Перше Письмове Згадка про місто відноситься до тисячу шістсот тридцять чотири З початком визвольної війни під проводом Б. Хмельницького, Конотоп в 1648 стає центром козацької сотні Чернігівського, потім Ніжинського полків. У 1782 Конотоп отримав статус повітового міста Чернігівської губернії.

Цікава і складна історія міста відображена в його планово-просторової структури: Це не тільки пам’ятники, меморіали та пам’ятники на честь історичних діячів і пам’ятних подій а також історико-Меморіальні будівлі і місця, що є історико-культурним надбанням України.

Туристичні об'єкти: Конотоп
 • Конотопська фортеця
  Close
  Конотопська фортеця

  Конотопська фортеця – оборонна споруда, яка була побудована на початку XVII століття на березі річки Єзуч на проти впадання в неї річки Конотопка в межах сучасного міста Конотоп. Протягом XVII століття служила прикордонним постом на кордоні між Московським князівством і Польщею, а пізніше з Гетьманщиною.

  Конотопська фортеця стала частиною лінії прикордонних укріплень, зводилися або удосконалювалися Річчю Посполитою на кордоні з Московським князівством. Прийнято вважати, що захисне зміцнення побудовано для захисту Ніжина і Борзни з востока.После завершення Хмельницької в 1657 році стала частиною прикордонних фортець на кордоні Гетманщіни.После окупації Московським князівством Гетьманщини втратила своє військове значення.

  На сьогодні точне місце розташування Конотопської фортеці не встановлено. На основі літописних даних відомо, що її засновано на мисі при впадінні річки Єзуч і Підлипне. Остання в даний час не встановлена. За московським джерелам вона називалася Ізсуха, а по польським – Малий Єзуч.

Тури до: Конотоп

Черговий робот не виявив турів у це місто!

Готелі та котеджі у : Конотоп

Черговий робот не виявив готелів / котеджів в цьому місці!

Статті : Конотоп

Черговий робот не виявив статті про це місце!