Перейти до вмісту

Корольово

Село Корольово на Виноградівщині р-ні Закарпатської обл. розташований в долині р.Тиса на висоті 146 м н. м м. Селище з усіх боків оточують гори: г. Чорна, 568 м, м Саргедь, 393 м, г. Камінь, 347 м, м Фрасине, 821 м, м Кобол 615 г, м Іросла 598 м , м Тупий, 878 м, г. Товста, 798м.

Загальна інформація.

Поблизу селища Корольово виявлено найдавнішу стоянку первісних людей епохи палеоліту і неоліту в Центральній і Східній Європі – близько 1 млн. Років до н.е.). На жаль, археологічний пам’ятник розташований на території діючого кар’єру, що призводить до її повного знищення.

Перша письмова згадка про Корольово датується 1264 р

Корольово – надзвичайно привабливий куточок в західній частині Українських Карпат. Адже тут унікальний клімат, навколо багато флора і фауна, густі змішані ліси, річка Тиса, щедра на рибу, родючі грунти.

Корольово відомо насамперед руїнами замку Ньолаб (або Нялаб, угорською Nyalаb Vаrat).

До наших днів від замку залишилися фрагменти декількох стін, частина башти, яка називається “Сфінкс” і місток над ровом.

У 1858-1859 рр на території колишнього замку були проведені археологічні розкопки. Частина з знайденого можна побачити сьогодні в Національному музеї Угорщини, а частина знаходиться в приватних колекціях. Доля чудових гобеленів, картин, зброї і коштовностей, які знаходилися в замку в момент його знищення, на жаль, не відома.

Туристичні об'єкти: Корольово
 • Винзавод "Закарпатський сад"
  1972 р.
  Close
  Винзавод "Закарпатський сад"
  1972 р.

  Винні підвали заводу “Закарпатський сад” в Королево закладені в 1972 р одночасно з вінохраніліщах в Виноградово. Загальна протяжність тунелів 700 м. У підвалах підтримується постійна температура 11-14 градусів. Це одне з найбільших вінохраніліщ України, де одночасно може зберігатися до 1,5 млн літрів вина і виноматеріалів. Зараз продукція заводу “Закарпатський сад” продається під торговою маркою “Королівський замок” на честь замку, колись височіла на горі, біля підніжжя якої сьогодні розташовується підприємство. Проводяться екскурсії. В ході дегустації відвідувачів пригощають дев’ятьма видами вин, від білого сухого до червоного солодкого, та двома видами коньяків.

 • Замок Нялаб
  фортифікаційна споруда, 1279 р.
  Close
  Замок Нялаб
  фортифікаційна споруда, 1279 р.

  Руїни королівського замку Нялаб (Ньолаб) можна відшукати на вершині високого пагорба в центрі села Королево. Існує легенда про войовниче лицаря Нялаб, який намагався силою взяти в дружини дочка Бережського жупана Андрія Добоша красуню Ілку. Захоплений коханим Ілки лицарем Валентином, Нялаб вбив вкрадену їм наречену на очах нареченого і сам кинувся в річку Вєрку. Точна дата заснування замку невідома. Імовірно, він побудований в XIII в. угорським королем Іштваном V (або його сином Ласло IV), вперше згадується в 1279 р Замок Нялаб був літньою резиденцією угорських королів, які приїжджали з почтом поохотится в навколишніх лісах. Крім того, замок контролював сплав солі по р. Тиса. У 1378 році король подарував Нялаб румунському воєводі Дразі, а в 1405 р замок перейшов у володіння роду баронів Перені. У 1661 р Нялаб витримав невдалу турецьку облогу. У 1672 р замок був зруйнований за наказом короля Леопольда, який побоювався його впливових господарів. Збереглися лише окремі фрагменти стін і веж. З найвищої частині пагорба відкривається чудовий вид на долину Тиси.

Тури до: Корольово

Черговий робот не виявив турів у це місто!

Готелі та котеджі у : Корольово

Черговий робот не виявив готелів / котеджів в цьому місці!

Статті : Корольово

Черговий робот не виявив статті про це місце!