Перейти до вмісту

Косів

Колоритний гуцульський місто Косів над р. Рибниця розташований серед гір в 40 км на південь від Коломиї. Заснований в XV в. у соляних шахт, зараз - кліматичний курорт.

Загальна інформація.

Косів – справжня столиця гуцульського народного мистецтва. В межах міста протікає невелика і чиста річка Рибниця. Вона утворює декілька порогів – “гуків” – улюблених літніх місць відпочинку жителів і гостей Косова. Над самим міським центром здіймаються скелі Міської гори із залишками валів оборонного замку. На горі природа немов вирізала образи фантастичних істот, химерні фігури у вигляді веж старовинних замків і гостроверхих шпилів, що піднімаються в небо.

На Гуцульщині, зокрема на Косівщині в Карпатах, здавна існували сприятливі умови для розвитку художніх промислів. Ліси давали прекрасний матеріал для точіння, різьблення і випалювання. Розвинуте вівчарство породило ткацтво та килимарство, виробництво різноманітних декоративно – побутових речей зі шкіри. Наявність гончарної глини стало основною для розвитку кераміки.

Вироби місцевих умільців можна побачити на базарі. Напевно, немає такого туриста, який, побувавши на Гуцульщині, чи не відвідав би Косівський базар. Базар працює два дні на тиждень – у четвер і в суботу рано вранці, тому якщо Ви хочете застати великий вибір – приходьте в 6-7-й годині.

Якщо є бажання побачити унікальні високохудожні екземпляри, то це можна зробити, відвідавши Косівський музей.

З міста Косів продовжити подорож можна до села Шешори. Відстань в 12 км можна подолати за 20 хв на автобусі, а можна влаштувати піший перехід, який, в залежності від швидкості Вашого руху, займе від двох до чотирьох годин.

Якщо Ви повертаєтеся з Косова на Коломию, можна зробити зупинку в одному з найдавніших сіл Гуцульщини, колишньому центрі солеваріння – селі Уторопи.

Як дістатися.

Дістатися до Косова можна з Івано-Франківська на рейсовому автобусі (відстань близько 100 км) або з Коломиї на маршрутці (відстань близько 30 км).

Туристичні об'єкти: Косів
 • Косівський базар
  Close
  Косівський базар

  Косівський базар – традиційна гуцульська ярмарок у місті Косові, найбільша в Прикарпатті. Тут представлені практично всі вироби гуцульського декоративно-прикладного мистецтва: керамічний посуд, килими, вишитий одяг, вироби із заліза, шкіри, хутра. Сувенірні вироби пропонуються за оптовими цінами. Раніше ярмарок проходила в центрі Косова. Зараз базар перенесений на східну околицю міста, на велику торгову площу поруч з Кутського мостом (вул. Косів-Кути; 48 ° 18’59”N, 25 ° 6’42”E). Великий Косівський базар працює тільки в суботу рано вранці (з 4:00 до 10:00). В інший час відкриті фірмові сувенірні павільйони кращих косовських народних майстрів в самому центрі міста, поруч зі старим Косовським базаром.

 • Музей Струтинського
  музей, 2007 р.
  Close
  Музей Струтинського
  музей, 2007 р.

  Музей народної творчості М. Струтинського займає 2 великі зали Косовській школи мистецтв, в якій він викладав протягом 30 років. З 1961 р він збирав зразки українських вишиванок, предмети побуту Гуцульщини, художні твори живопису. В експозиції представлені різні види народної творчості Поділля, Буковини, Гуцульщини, Покуття, Бойківщини та Опілля: старовинні ікони XVIII-XIX ст., Предмети сакрального мистецтва, вишивка, кераміка, народний одяг і ін. У художній колекції представлені роботи майстрів з Калуша, Долини , Надвірної, Рожнятова, Коломиї, Івано-Франківська. Окрема експозиція в чотирьох залах присвячена творчості художника Геннадія Малявський.

 • Національний парк Гуцульщина
  заповідник, 2002 р.
  Close
  Національний парк Гуцульщина
  заповідник, 2002 р.

  Національний природний парк “Гуцульщина” розташований в мальовничій лісистій частині Покутсько-Буковинських Карпат. Його площа становить понад 32 тис. Га. У рельєфі об’єднані передгір’я і гірські хребти. У низинній частині переважають листяні ліси, низькогір’я покриті буково-грабовими лісами, а на висоті зростає переважно карпатська ялина (смерека). 19 видів, що мешкають тут тварин занесені до Червоної книги. Ці місця цікаві тим, що тут збереглися старовинні ремесла, народні промисли, традиції і звичаї гуцулів. За території національного парку проходить безліч туристичних маршрутів. Тут прокладено екологічні пізнавальні стежки, розвивається кінний туризм, сільський зелений туризм, етнотуризм. Любителів водних видів відпочинку привертають пороги і водоспади річок Лючка, Пістинка, Черемош. У центральній садибі Національного парку “Гуцульщина” працює кімната-музей природи.

 • Благовіщенська церква
  культова споруда,1850 р.
  Close
  Благовіщенська церква
  культова споруда,1850 р.

  Дерев’яна церква Благовіщення Пречистої Діви Марії розташована в Старому Косові – передмісті міста Косова. У 1850 р жителі двох сіл – Вербовець і Старий Косів – найняли на зібрані всією громадою гроші майстра І. Лаврук, який за допомогою жителів і під керівництвом священика І. ВАЛЯВСЬКА побудував храм протягом року. В даний час церква майже повністю покрита бляхою, що не дозволяє в повній мірі оцінити майстерність зодчих.

 • Василівська церква
  культова споруда, 1895-2011 рр.
  Close
  Василівська церква
  культова споруда, 1895-2011 рр.

  Дерев’яна церква Св. Василя Великого (Москалевський церква) в Косові розташована в районі Москалівка на протилежному від центру міста березі Рибниці. Початковий храм був побудований в 1895 р в традиційному гуцульському стилі. У тому ж році споруджена дерев’яна колокольня.В 2009 р храм повністю згорів, але два роки по тому його відновили в первісному вигляді. Поруч з Василівської церквою в 1997 р встановлено пам’ятник борцям за волю України (ск. І. Андрійканіч), в якому закладено список тисячі сто вісімдесят шість жителів Косівщини, загиблих в 1939-52 рр.

Тури до: Косів

Черговий робот не виявив турів у це місто!

Готелі та котеджі у : Косів

Черговий робот не виявив готелів / котеджів в цьому місці!