Перейти до вмісту

Крехів, Крехівский монастир

Крехів - село в 10 кілометрах на захід від Жовкви (районного центру), розташоване село на кордоні з Яворівським районом.

У документальних джерела село Крехів вперше згадується в1456 р. Головна архітектурна пам’ятка Крехова – монастир святого Миколая. Він є одним з найбільш відвідуваних місць в околицях Львова.

Крехівський монастир.

Крехівський монастир Св. Миколая – одна з найзначніших святинь греко-католиків в Україні, місце масових паломництв. Заснований в XVII в. монахами Києво-Печерської лаври. У 1618 р С. Жолкевський видав грамоту на підставу Крехівського монастиря. До того моменту на скелі вже стояла дерев’яна Петропавлівська церква, а у печери – каплиця Благовіщення. Незабаром почалося будівництво монастирського комплексу біля підніжжя гори. Стіни монастиря неодноразово служили місцевим жителям притулком під час нападів татар. В різний час в ньому бували Б. Хмельницький і Петро I.

Крехівський монастир відомий своїми чудотворними іконами: Святого Миколая Великого, ім’ям якого названий монастир, і Матері Божої. Існує переказ, що вона допомогла прозріти сліпий дівчинці. Особливо багато прочан в монастирі 22 травня – на літнього Миколая.

У туристів особливо популярний цілюще джерело Божої Матері, який знаходитися в лісі недалеко від монастиря.

Тури до: Крехів, Крехівский монастир

Черговий робот не виявив турів у це місто!

Готелі та котеджі у : Крехів, Крехівский монастир

Черговий робот не виявив готелів / котеджів в цьому місці!