Перейти до вмісту

Кременчук – місто обласного підпорядкування в Полтавській області.  Передусім воно відоме тим, що тут виробляють всесвітньо відомі вантажівки марки «КрАЗ».

Місто утворилося на місці фортеці, побудованої в середині XVI ст. для захисту переправи через Дніпро. Власне, звідси походить і назва міста. У перекладі з тюркської «керменчик» означає «невелика фортеця», або «прикордонна фортеця».

Попри те, що Кременчук – передусім промислове місто, тим не менш воно цікаве і для туристів. Адже саме в Кременчузі провів своє голодне дитинство Остап Бендер.

Було так насправді, чи ні, ми не знаємо, однак місцеві жителі настільки впевнені в цьому факті біографії «великого комбінатора», що навіть поставили пам’ятник своєму «літературному земляку» на одній з центральних вулиць міста. Обов’язково відвідайте його, а потім знайдіть у сквері ім. Бабаєва світло-музичний фонтан, який  найбільш ефектно виглядає ввечері.

Потім випийте каву у одній з затишних кав’ярень і вирушайте гуляти по міській набережній.

До речі, на ній знаходиться ще одна візитівка міста – пам’ятник Щуці. “Чому саме щука?” – спитаєте ви. Відповідаємо. Під час однієї з численних етнографічних експедицій Т. Шевченко записав такі рядки:

Пливе щука з Кременчука, тече собі стиха,

Хто не знає закохання, той не знає лиха …

Так ось, це та сама рибина. Однак, на відміну від запевнень свого літературного прототипа, вона приносить щастя закоханим. Існує таке повір’я: якщо хлопець та дівчина вкладуть руки у пащу цій щуці, то вони будуть кохати одне одного і проживуть разом все життя. Кременчуцька набережна не така масштабна як, наприклад, в Києві або Дніпрі, однак закінчується чудовими міськими пляжами.

Тут можна насолодитися неповторними краєвидами, а також – якщо дозволяє погода – освіжитися в дніпровських водах. І вирушати у наступну подорож Україною. Разом з «Етнотуром».

 

Тури до: Кременчук

Черговий робот не виявив турів у це місто!

Готелі та котеджі у : Кременчук

Черговий робот не виявив готелів / котеджів в цьому місці!

Статті : Кременчук

Черговий робот не виявив статті про це місце!