Перейти до вмісту

Лазурне

Селище Лазурне - невеликий курорт Чорноморського узбережжя Херсонської області

Селище Лазурне – невеликий курорт Чорноморського узбережжя Херсонської області. Перша письмова згадка про Софіївці (Лазурне) відноситься до 1803 року. Основано французом Вільгельмом Рувьє, як економія. Названо було в честь його доньки Софії, на якій згодом одружився керуючий цією економією Рене Вассаль. В кінці листопада 1905 р місцеві селяни розгромили економію поміщика-колоніста Вассаля. Пізніше селище отримує назву Новоолексіївка і носить його до 1920 року. У 1923 році Лазурне входить в новостворений Скадовський район. Новоолексіївський сільська рада утворений в 1923 році, до якого увійшли також висілки Новоросійське, хутір Устричний і село Новогригорівка. У 1975 році жителі Устричного і Новогригорівки переселені в Новоолексіївку. Сучасна назва і статус селища міського типу Лазурне отримало 4 грудня 1975 року. На захід від села розташоване озеро Устричне. Селище розташоване в 38 км на захід від районного центру міста Скадовськ і в 110 кілометрах від обласного центру міста Херсон.

Туристичні об'єкти: Лазурне
 • Йодо-бромисте джерело "Гейзер"
  природний об'єкт
  Close
  Йодо-бромисте джерело "Гейзер"
  природний об'єкт

  Був відкритий для відвідування влітку 2005 року.

  Зараз тут обладнані три купальні – дві з гарячою водою і одна – з лікувальною гряззю. Вода в джерелі буро-коричневого кольору від розчиненого йоду і дуже солона.

  Температура гейзера – близько 65 градусів, в басейні – 45-50 градусів. Глибина свердловини становить 1527 м. Поруч з купальнею обладнані кабінки для переодягання і приміщення, де можна замовити масаж.

  Мінералізація і щільність води джерела в 6 разів перевищує показники морської вод.

 • Біосферний заповідник "Асканія-Нова"
  заповідник
  Close
  Біосферний заповідник "Асканія-Нова"
  заповідник

  Заснований в 1874 році відомим природознавцем Фрідріхом Фальц-Фейном. Складається з великої ділянки цілинного степу, двох парків, колекція яких налічує 748 видів рослин і зоопарку, де мешкає 45 видів копитних і 68 видів птахів. У 1984 році включений до Міжнародної мережі біосферних резерватів.

 • Успенська церква
  Церква
  Close
  Успенська церква
  Церква

  Побудована в стилі пізнього класицизму. В інтер’єрі збереглися дві ікони кінця ХІХ ст.

 • Чорноморський біосферний заповідник
  заповідник
  Close
  Чорноморський біосферний заповідник
  заповідник

  Створено в 1927 році для охорони та вивчення природи пониззя Дніпра і Чорноморського узбережжя. Розташований на Тендрівській і Кінбурнській косах, а також в урочищі Ягорлицький Кут. Тут мешкають лисиці, плямисті олені, козулі, борсуки, тушканчики, вужі, степові гадюки і ін.

  Види тварин:

  Гніздяться до 280 видів птахів, серед яких різні види мартинів, лебеді, чаплі, кулики, качки, сови, огарьов, сірі гуси. Найбільшу цінність представляють острови Орлов, Бабин, Смолений – єдине в Україні місце масового гніздування чорноголових чайок.

Тури до: Лазурне

Черговий робот не виявив турів у це місто!

Готелі та котеджі у : Лазурне

Черговий робот не виявив готелів / котеджів в цьому місці!

Статті : Лазурне

Черговий робот не виявив статті про це місце!