Перейти до вмісту

Лумшори

Село в оточенні букових і хвойних пралісів біля підніжжя найбільшої в Карпатах полонини Рівна (комплекс альпійських лугів, висота яких досягає 1479 м, а площа - 1100 га).

Лумшори

Село в оточенні букових і хвойних пралісів біля підніжжя найбільшої в Карпатах полонини Рівна (комплекс альпійських лугів, висота яких досягає 1479 м, а площа – 1100 га).

 

Загальна інформація

Лумшори – невелике гірське село Перечинського району Закарпатської області України біля підніжжя найбільшої в Карпатах полонини Руна (Рівна) комплекс альпійських лугів, висота яких досягає 1479 м, над рівнем моря, на відстані 52 км. від обласного центру – м Ужгорода та 30 км. від райцентру – Перечин. Затиснуті засніженими гірськими схилами і стрімкими водоспадами, в оточенні букових і хвойних пралісів, Лумшори немов охороняють себе від навколишнього світу. Попереду – лише гори і небо. У селі протікає річка Туричка.

Село має давню історію. У Лумшорах з 1600 р працює найдавніший бальнеологічний курорт Закарпаття на базі сірководневого мінерального джерела. Тут були встановлені дерев’яні ванни, вода в яких нагрівалася за допомогою розпеченого каміння. Згодом стали використовувати чавунні чани. У чеські часи був побудований двоповерховий готель. З тих часів зберігся старовинний чавунний чан, в якому дровами підігрівають воду для бажаючих оздоровитися.

Особлива туристична привабливість полягає в тому, що купання проходить під відкритим небом в будь-який час року і не залежить від градусів нижче нуля. Для початку чан гарненько прогрівають, потім всередину наливають мінеральну воду і розпалюють багаття, доводячи температуру до 40-45 ° С в кінці можна сміливо пірнати в прохолодну воду, протікає поруч річка Туричка. Вважається, що ванни покращують діяльність опорно-рухового апарату і нервову систему.

Крім того, в Лумшорах є сірководневий басейн і свердловина з мінеральною водою. На території ЛОК «Полонина» є свердловина № 91. Мінеральна вода подається з глибини 157 м. Належить до слабосульфідної, слабоуглекіслих маломінералізованих гідрокарбонатних холодних вод Сірчанозольського типу. Слід також нагадати про наявність в лумшорських джерелах мінеральних вод радону, склад якого трохи вище від гідрогеохімічного фону для Закарпаття.

Цілюща дія тутешніх вод ефективно при захворюваннях:

 • серцево-судинної і нервової систем;
 • опорно-рухового апарату;
 • дерматології;
 • стоматології;
 • отоларингології;
 • травматології;
 • гастроентерології;
 • застосовується для питного лікування (з добавками гірських трав у вигляді чаю);
 • при ураженні печінки і багатьох інших.

 

Також в Лумшорах розташований орнітологічний заказник «Соколині скелі» (місце гніздування хижих птахів). На курорті можна збирати такі модні зараз екологічно чисті продукти: гриби, ягоди і трави (до речі, з останніх можна заварювати дуже смачний чай!). А як щодо власноруч впіймати королівську рибку форель, а потім приготувати її на майстер-класі по закарпатській кухні!

 

Пам’ятки

У Лумшорах можна побачити самі незвичайні, дикі і заповідні куточки Карпатських гір: зійти на гору Сокілець, побувати в печері Протяте каміння, подивитися озера Сині Болота і водоспади «Соловей», «Партизан», «Буркачі», «Переступень»! Єдині у своєму роді природно-кліматичні умови, повітря, наповнений лікувальними запахами хвойних дерев, мелодійне дзюрчання струмочків, різноманітна реліктова флора.

 

Як дістатися

Дістатися туди можна за годину маршрутним таксі «Ужгород – Лумшори». Воно щодня по кілька разів відправляється з вул. Фединця, що в центрі міста.

 

Автомобілем по трасі Київ – Львів – Чоп (Е-50 / М-06), в м.Свалява повернути на с. Поляна, потім їхати за вказівниками на Перечин. Проїхати до вказівника на Тур’ї Ремети, повернути на мості ліворуч. Потім по головній дорозі в село.

Туристичні об'єкти: Лумшори
 • Старий чан
  розважальний комплекс 1600 р
  Close
  Старий чан
  розважальний комплекс 1600 р

  Підігріті чани з водою з сірководневого мінерального джерела почали використовувати в Лумшорах для лікувальних процедур ще в XVII ст. Сірководневими ваннами лікували хворих з порушеннями в опорно-руховому апараті. Один із старовинних чавунних чанів зараз знаходиться в Австрії, інший був знайдений місцевим жителем на березі р. Турички недалеко від свого будинку. Зараз його знову використовують за призначенням. Чан наповнюють холодною мінеральною водою з джерела, на дно кладуть річкове каміння, потім воду поступово нагрівають на відкритому вогні. Коли температура досягає 30 градусів, можна починати прийом ванни, чергуючи занурення в гарячу воду з охолодженням в гірській річці. Старий австрійський чан об’ємом 250 літрів вміщує 2 чол. Сучасні чани роблять місткістю до 12 чол. Зараз в селі Лумшори у різних господарів є 18 чанів, відлитих за старою технологією. Три з них розташовані на території місцевої колиби.

 • водоспад Крутило
  пам'ятник природи
  Close
  водоспад Крутило
  пам'ятник природи

  Водоспад Крутило на невеликій гірській річечці Туриця знаходиться в ур. Кичера приблизно в 2 км вище за течією від села Лумшори, біля турбази «Водоспад». За перебігом річку можна спостерігати багато дрібних водоспадів висотою до 1 метра. Крутило – один з найбільших, більше 3 м. Його потужний струмінь вимив в скелях глибокий і добре підходячий для купання простір.

Тури до: Лумшори

Черговий робот не виявив турів у це місто!

Готелі та котеджі у : Лумшори

Черговий робот не виявив готелів / котеджів в цьому місці!