Перейти до вмісту

Маріуполь

Місто Маріуполь знаходиться на південному сході України і є містом обласного значення в Донецькій області. Він розташований у злиття двох річок – Кальміусу і Кальчика, на березі Азовського моря.

Маріуполь був першим населеним пунктом на території Донецької області, який в 1779 році отримав статус міста.

На сьогоднішній день Маріуполь – це великий морський порт і один з найважливіших центрів металургії і машинобудування, тому його також називають «металургійною столицею» України. Крім цього місто є найважливішим промисловим та економічним центром України і входить в десятку найбільших міст країни. Крім всіх позитивних якостей цього міста є і негативні – Маріуполь займає одне з перших серед всіх міст України за обсягами викидів шкідливих речовин меткомбінатами і іншими підприємствами.

Головною архітектурною пам’яткою Маріуполя є центр міста, тут знаходиться прекрасний сквер з фонтаном, який розташований на Театральній площі за Драматичним театром. Фасад Драмтеатру споруджений за типовим проектом, але все ж відрізняється оригінальним оформленням фасадної частини.

Історичними пам’ятками Маріуполя є архітектурні споруди: Будинку зі шпилем середини ХХ століття, тридцятиметрова Водонапірна вежа (1910 г.) і Гамперскій спуск. Крім того, в місті знаходиться безліч музеїв: краєзнавчий музей, музей історії та етнографії греків Приазов’я, художній музей імені О.Куїнджі, музей народного побуту, музей медальерного мистецтва ім. Юхима Харабет і ін .; пам’яток і театрів.

Хорошим місцем для відпочинку в місті є сучасний, красивий і доглянутий Маріупольський екстрим-парк з атракціонами, дитячими майданчиками, кафе і торговими павільйонами. А відвідавши Приморський парк, можна потрапити на оглядовий майданчик, з якого відкривається вся індустріальна панорама Маріуполя.

Основною визначною пам’яткою цього регіону є Азовське море з широкими, теплими піщаними пляжами. Купальний сезон триває чотири місяці. Крім цього, навколо Маріуполя розташовується величезна кількість курортних селищ з розвиненою інфраструктурою для відпочиваючих. 16-кілометрова смуга піщаних пляжів, чисте морське повітря, багатий йодом, приємний клімат – все це сприяє притоку охочих відпочити і поправити здоров’я.

 

Тури до: Маріуполь

Черговий робот не виявив турів у це місто!

Готелі та котеджі у : Маріуполь

Черговий робот не виявив готелів / котеджів в цьому місці!

Статті : Маріуполь

Черговий робот не виявив статті про це місце!