Перейти до вмісту

Мар’янівка

Село Мар'янівка під Васильковом відомо як батьківщина знаменитого тенора І. Козловського. Знаходиться поруч з трасою Київ-Одеса.

Загальна інформація.

Поселення відомо з XIII ст. як укріплене давньоруське місто Переп’ятиха. За легендою, Мар’яною Переп’ятихи звали дружину князя Переп’ята, який володів цими землями. За легендою, одного разу князь надовго пішов в похід, а коли повертався, Мар’яна в густому тумані прийняла його дружину за ворожу армію і виступила зі своїм військом назустріч. В бою князь Переп’ят загинув, а коли Переп’ятиха зрозуміла, що сталося, то і сама наклала на себе руки. На околиці Мар’янівки зараз височать дві кургани-могили: Переп’ят і Переп’ятиха. У XVIII-XIX ст. ці землі належали графам Браницьким, потім поміщикам Яструбівським, Ревуцьким.

Основною визначною пам’яткою цього селища є Меморіальний музей-садиба імені Козловського Івана Семеновича, співака і тенора. Прославився на весь світ своїм унікальним голосом. Музей являє собою садибу Козловских, де і пройшли перші вісім років життя великого Маестро. У ньому знаходиться батьківський будинок з музейною експозицією та маленький сад у формі хреста.

Крім того, Мар’янівка – батьківщина української співачки В. Мартиненко.

 

Туристичні об'єкти: Мар’янівка
 • Музей Козловського
  музей, 1994 р.
  Close
  Музей Козловського
  музей, 1994 р.

  Меморіальний музей-садиба І. Козловського розташований в с. Мар’янівка під Васильковом, де видатний український тенор народився в 1900 р. У сім років Іван відправився звідси до Києва вчитися в церковній школі при Свято-Михайлівському монастирі. Співав у Софіївському соборі. Всесвітню славу Козловському приніс його чудовий голос і поєднання в творчості народних мотивів з класикою. Неодноразово співак бував на батьківщині. У невеликій хатині під солом’яною стріхою зберігаються фотографії, особисті речі, кіно-матеріали, грамплатівки з концертами Козловського. На березі річки поруч з будинком розбитий затишний парк, де ростуть мальви, яблуні, дуби, липи, туї і платани.

Тури до: Мар’янівка

Черговий робот не виявив турів у це місто!

Готелі та котеджі у : Мар’янівка

Черговий робот не виявив готелів / котеджів в цьому місці!