Перейти до вмісту

Міжгір’я

Селище Міжгір'я - мальовничий райцентр на трасі Хуст-Долина, звідки починаються багато туристичних маршрутів в гори.

Загальна інформація.

Міжгір’я – селище міського типу в Закарпатській області України, адміністративний центр Міжгірського району. Розкинувся у вузькій долині річки Ріки, яку оточують полонини Боржава і Червона. Через селище проходить автомагістраль Ужгород-Долина. Міжгір’я (до 1953 р – Волове) – селище в гірській улоговині в 154 км. від обласного центру – Ужгорода, поблизу гір Кам’янка (1587 м.) і Кук (1365 м.).

Міжгір’я – один з поетичних куточків Карпат. Не важливо, в яку пору року турист потрапить в Міжгір’я, воно прекрасно завжди. Велику частину території району займають гори, а найвища точка – вершина Стримба (1719 м.).

Перша згадка про Межигір’я належить до 1415 року, коли воно було під владою угорських феодалів Урмезеям.

У 1931-1935 р Волове багато разів відвідував відомий чеський письменник Іван Ольбрахт. У своїх творах він правдиво описав важке життя верховинців.

Звідси найпростіше потрапити на Синевирське озеро, яке називають «морським оком» Карпат, на Теребле-рецки ГЕС, яка з’єднала води двох річок в одному 4-кілометровому тунелі.

З гірських надр б’ють 48 цілющих джерел мінеральної води. Ці кришталево-чисті води такі як «Єсентуки» і «Арзані» в поєднанні з лікувальним карпатським повітрям додадуть здоров’я будь-кому. В районі с. Пилипець Міжгірського району знаходиться один з найкрасивіших водоспадів Українських Карпат – Шипіт.

Туристичні маршрути ведуть на гірську долину Боржаву, водоспад Шипіт, до музею лісу і сплаву поблизу с. Синевир.

Міжгір’я є також центром гірськолижного спорту. Цьому сприяють як географічне, так і кліматичні умови району. Зараз працюють бугеля в смт. Міжгір’я, біля сіл Поляна, Синевир, Подобовець, В.Студений. Є прокатні пункти гірськолижного інвентарю.

На території НПП «Синевир» на Чорній Ріці діє єдиний у всій Європі музей лісу і сплаву. Це – диво-об’єкт, якому немає аналогів у всьому світі – чудова гідротехнічна споруда XІХ століття, споруджена на воді. Воно використовувалося для сплаву лісу, зв’язаного у дараби (плоти). Його складне технічне і архітектурне рішення базувалося на багатих традиціях народного будівництва. Про вправність закарпатських майстрів складені легенди, а створені ними шедеври культових, житлових, адміністративних та інших споруд вічно вражати своєю неповторною красою.

Як дістатися.

Добиратися до Межигір’я найкраще з Воловця – маршруткою. Час в дорозі близько 40 хвилин. Вартість близько 5 грн. До Воловця можна доїхати автобусом або поїздом з Мукачева, Ужгорода та Львова.

Тури до: Міжгір’я

Черговий робот не виявив турів у це місто!

Готелі та котеджі у : Міжгір’я

Черговий робот не виявив готелів / котеджів в цьому місці!