Перейти до вмісту

Мгарський монастир

Мгарський Спасо-Преображенський чоловічий монастир – духовна перлина Лубенської землі знаходиться недалеко від одного з найдавніших міст України – міста Лубни, відомого за документами з 988 р (період Хрещення Русі), у гори Мгар (на мові татаро-монголів воно означає «стоянка »), яка вже багато століть височить над мальовничою річкою Сулою.

Заснований 1619 р ігуменом Густинським і Підгірських Ісаєю Копинським на кошти княгині Раїни Вишневецької. За переказами, місце споруди монастиря було підказане першим чернецтву ангелами. Ця легенда згадується в повісті Т. Шевченка «Близнюки».

Монастир користувався підтримкою українських гетьманів і російських царів, його відвідували І. Мазепа, Петро I, Т. Шевченко, О. Пушкін. У 1663 році тут перебував син Богдана Хмельницького Юрій під чернечим ім’ям Гедеон.

У 1692 році на місці раніше побудованої дерев’яної церкви на кошти гетьманів Самойловича і Мазепи був вибудований кам’яний Спасо-Преображенський храм. Над створенням храму працювали відомі архітектори Мартін Томашевський і Йоганн-Баптист Зауер, автор Троїцького собору в Чернігові. У розписі монастирських стін брав участь відомий український художник Іван Максимович. В образі храму об’єднаний староукраїнський стиль XI-XII ст. з бароково-ренесансною архітектурою Західної Європи. Також в комплекс входить дзвіниця в стилі бароко.

У XVII-XVIII століттях був створений Літопис Мгарського монастиря, рукописи якого зберігаються в наукових бібліотеках України.

У 1919 році, в ніч з 5 (18) на 6 (19) серпня, на престольне свято Преображення Господня, більшовики розстріляли 17 Мгарських ченців на чолі з ігуменом Амвросієм. Новомученики поховані за вівтарем скитською церкви Благовіщення. Скит з церквою Благовіщення Пресвятої Богородиці були побудовані в1785 році, одночасно з дзвіницею, на місці, де любив усамітнюватися свт. Афанасій.

 На дзвіницю Мгарського монастиря людям дозволяється забиратися тільки раз на рік, під час пасхального тижня, тоді можна бити в дзвін навіть тим, хто не знає передзвонів

Тури до: Мгарський монастир

Черговий робот не виявив турів у це місто!

Готелі та котеджі у : Мгарський монастир

Черговий робот не виявив готелів / котеджів в цьому місці!

Статті : Мгарський монастир

Черговий робот не виявив статті про це місце!