Перейти до вмісту

Миргород

Миргород – один з найпопулярніших курортів України, відомий своїми мінеральними водами. Перлина України, рай земний, українська Швейцарія – це лише частина назв, якими величають відому здравницю її гості.

1912 року під час бурінні свердловин був відкрите перше джерело мінеральної води. З ініціативи земського лікаря І. А. Зубковського в 1915 році в військово-медичної академії в Петрограді були проведені дослідження, які визнали її лікувальні властивості. У квітні 1917 року в Миргороді було відкрито першу водолікарня на 5 місць.

Миргород – адміністративний центр Миргородського району (не входить до його складу) і Миргородської міської ради, знаходиться на березі річки Хорол. Перше поселення виникло в середині XVI століття, як сторожовий пункт східної окраїни Київської Русі. Це було зручним місцем для ведення мирних переговорів між сусідніми народами і племенами. Звідси і давня назва – Миргород. В 1575 Миргород отримав статус міста.

У 16 км від Миргорода розташоване село Гоголеве, де пройшло дитинство Миколи Васильовича Гоголя.

Недалеко від Миргорода знаходиться село Великі Сорочинці – його батьківщина і місце проведення Сорочинського ярмарку.

Візитка курортного містечказнаменита мирогордська калюжа, описана Миколою Гоголем в повісті «Як посварилися Іван Іванович з Іваном Никифоровичем»; калюжу оточують пам’ятники гоголівських героїв.

Рекомендовані місця для відвідування: Церква Успіння Пресвятої Богородиці, дерев’яна церква Св. Іоанна Богослова, Каплиця Пантелеймона Цілителя на території санаторію імені Гоголя, меморіальний музей Давида Гурамішвілі, Музей кераміки, Краєзнавчий музей.

Тури до: Миргород

Черговий робот не виявив турів у це місто!

Готелі та котеджі у : Миргород

Черговий робот не виявив готелів / котеджів в цьому місці!

Статті : Миргород

Черговий робот не виявив статті про це місце!