Перейти до вмісту

Миргород

Курорт Миргород на р. Хорол знаменитий як історичне місто і бальнеологічний курорт.

Існує думка, що за часів Київської Русі тут знаходився сторожовий пункт, де проводилися мирні переговори між сусідніми племенами, звідки і пішла назва. Перші документальні згадки про Миргород належать до XV-XVI ст. У 1530 році місто отримало Магдебурзьке право, в козацькі часи він був полковим центром, миргородська фортеця проіснувала до XVIII ст. (На її місці розбитий Сквер козацької слави з пам’ятником козакам). Міський побут Миргорода XIX в. відображений у творчості М.Гоголя, пам’ятники письменникові встановлені перед будівлею залізничного вокзалу і біля знаменитої «Миргородської калюжі» – лебединого ставка в центрі міста. Ставок оточують скульптури персонажів Гоголя. Як курорт Миргород почав розвиватися після того як земський лікар І. Зубковський довів лікувальні властивості миргородської мінеральної води (встановлений пам’ятник засновнику Миргородського курорту). У 1917 р була відкрита перша водолікарня, що використала цілющі властивості мінеральної води «Миргородська» (будинок не зберігся). Курортна зона з санаторіями, бюветами і пляжною зоною на р. Хорол розташована в центральній частині міста. Курортний парк влітку пахне квітами і освіжає відпочиваючих прохолодою фонтанів. Встановлено пам’ятник грузинському поету Д. Гурамішвілі, що жив і працював в Миргороді в XVIII в. День міста Миргорода відзначають 18 вересня.

Туристичні об'єкти: Миргород
 • курортний парк
  парк, 1917 р
  Close
  курортний парк
  парк, 1917 р

  Курортна зона в центрі міста на р. Хорол. Перші водолікарні, що використовують властивості відомої мінеральної води «Миргородська», почали з’являтися тут після 1915 року стараннями військового лікаря І. Зубковського. Він використовував мінеральну воду для лікування захворювань органів травлення та опорно-рухового апарату. Зараз на території парку розміщені кращі бальнеологічні санаторії міста, на березі річки обладнаний пляж. Встановлено пам’ятник І. Зубковському. Працює музей курорту «Миргород».

 • Миргородська калюжа
  пам'ятник природи
  Close
  Миргородська калюжа
  пам'ятник природи

  Ставок в центрі міста, поруч з Успенською церквою, увічнений М. Гоголем як «Миргородська калюжа» в повісті «Як посварився Іван Іванович з Іваном Никифоровичем». У 2009 р, до 200-річного ювілею письменника, на набережній був відкритий пам’ятник Гоголю висотою близько трьох метрів. Він став основою скульптурного комплексу, присвяченого героям гоголівських творів: Іван Іванович з Іваном Никифоровичем, Хлестаков, коваль Вакула і Оксана, незрівнянна Солоха, Пузата Пацюк, свиня.

Тури до: Миргород

Черговий робот не виявив турів у це місто!

Готелі та котеджі у : Миргород

Черговий робот не виявив готелів / котеджів в цьому місці!

Статті : Миргород

Черговий робот не виявив статті про це місце!