Перейти до вмісту

Мохнате

Село Мохнате засноване 1679 року, знаходиться на річці Стрий. Населення села становить близько 300 осіб.

Село Мохнате розташоване за 38 км від найближчої залізничної станції Нижня Яблунька і за 44 км від райцентру Турка.Селом протікає потік Мохнате.

Перша письмова згадка про поселення датована 1593 роком. До Другої світової війни населення складало до 800 осіб. За час нацистської окупації розстріляно або закатовано 25 селян, 75 осіб відправлено остарбайтерами на примусову роботу до Німеччини. У Радянсько-німецькій війні на боці СРСР брали участь 29 селян, 14 з них загинули. У межах примусової колективізації після війни в селі створено відділення нижньогуснянського радгоспу «Карпати».

Туристичні об'єкти: Мохнате
  • Дерев'яна церква Собору Пресвятої Богородиці
    Close
    Дерев'яна церква Собору Пресвятої Богородиці

    Мохнате відоме дерев’яною церквою Собору Пресвятої Богородиці. Вона збудована 1902 року й числиться у реєстрі пам’яток архітектури національного значення.

    Храм разом із дзвінницею належить до неоукраїнського стилю, а автором проекту був Василь Нагірний, український архітектор. Його архітектурна спадщина налічує кілька сотень об’єктів, серед яких церкви, каплиці, парохіальні будинки, громадські та приватні будівлі. Найціннішими є сільські церкви, що становлять більшість серед його творів, в основі у яких покладений візантійський стиль.

Тури до: Мохнате

Черговий робот не виявив турів у це місто!

Готелі та котеджі у : Мохнате

Черговий робот не виявив готелів / котеджів в цьому місці!