Перейти до вмісту

Національний природний парк «Синевир»

Озеро Синевир - найбільше та одне з найкрасивіших гірських озер Карпат.

Загальна інформація.

На території Закарпатської області знаходиться 32 озера. Найпривабливіше з них – високогірне Cиневирське озеро – четверте диво Закарпаття. Його ще називають «Морським Оком», «Перлиною Карпат». І дійсно, якщо дивитися з висоти пташиного польоту, то погляду відкривається мальовнича картина – яскраво синя водна гладінь в зеленій гущавині лісів, з маленьким острівцем посередині. Озеро оточене віковими буками та смереками. Стовбури завтовшки в декілька обхватів. Вода в озері настільки чиста, що можна бачити дно. Здалеку вода здається яскраво блакитний.

Існує легенда, згідно з якою мальовниче озеро утворилося від потоку сліз графської доньки Синь в тому місці, де її коханого, простого верховинського пастуха Вира, було вбито камінною глибою за наказом підступного графа.

Насправді ж озеро Синевир утворилося в результаті потужного зсуву під час землетрусом, близько 10 тис. років тому. На висоті 989 м. Гірські кам’янисті породи виросли на шляху швидкого струмка, утворивши греблю і повністю перегородивши вузьку долину. Площа водного покриву становить близько 5 гектарів, найбільша глибина 22 метри. Посередині – крихітний острівець, схожий на зіницю величезного ока, площа якого всього кілька метрів. Звідси і народна назва – Морське око.

Синевирське озеро лежить в межах природного національного парку «Синевир». Для збереження цього чарівного творіння природи в 1974 році було організовано ландшафтний заказник загальнодержавного значення «Синевирське озеро», а згодом, в 1989 році, «національний природний парк «Синевир». Його площа становить 40 400 га, з них 5807 га відведено під заповідну зону.

До складу парку входить і відоме верхове болото Глуханя. Природні умови парку є типовими для Горган – одного з найвеличніших гірських масивів Карпат.

Навіть важко уявити собі, що ця місцевість колись була морським дном, а в даний час радує відпочиваючих своєю красою. Клімат на території парку закономірно змінюється від помірно вологого в долинах до прохолодно – вологому на високогір’ї. Середня температура липня – приблизно + 13 ° С, січня – мінус 4-6 ° С. Атмосферні опади значні.

Піднімаючись до озера Синевир туристи проходять величного дерева і якщо придивитися, то можна побачити зовсім не далеко різною живністю, яка проживає на території заповідника.

У парку панує повна тиша і тільки зрідка її може порушити крик орла, або сови. До Синевирського озера так же можна піднятися верхи, або в возі.

Синевирське озеро вже давно стало однією з «перлин» не тільки в Закарпатті, а й в Україні.

Тури до: Національний природний парк «Синевир»

Черговий робот не виявив турів у це місто!

Готелі та котеджі у : Національний природний парк «Синевир»

Черговий робот не виявив готелів / котеджів в цьому місці!