Перейти до вмісту

Немирів

Немирів- місто, адміністративний центр Немирівського району Вінницької області України. Розташований на лівому березі р. Устя

Заселення місцевості сталося дуже давно. Урочище Городище неподалік від міста – археологічний об’єкт, де знайдені сліди трипільців і дуже великого поселення скіфів-землеробів. В 9-13 століттях тут знаходилося давньоруське місто, умовно званий Міров, який повністю зруйнували монголо-татари.

В кінці XIV ст. виникло нове місто Немирів. Перша письмова згадка про місто припадає на 1506 рік (у ярлику хана Менглі-Гірея). В епоху Речі Посполитої – місто Брацлавського воєводства.

Немирів був одним із центрів боротьби проти шляхетського. У роки селянсько-козацького повстання, яке очолював Северин Наливайко, населення Немирова та навколишніх сіл діяло в його загонах. Воно брало участь у антишляхетских повстаннях і заворушеннях 1607, 1612, 1614 і наступних років, а також у війні проти соціального і національного гноблення в 1648-1654 роках.

З 1640-х рр. Немирів належав князю І. Вишневецькому. З 1672 до 1699 року Немирів знаходиться під пануванням турків (в складі Сарматського князівства Османської імперії, будучи деякий час його столицею). Місто було густо населене євреями, які користувалися захистом турецької влади, що особливо необхідним стало з того часу, коли султан призначив Юрія Хмельницького гетьманом над Правобережною Україною, з резиденцією в Немирові (1677-1679).

На початку XVIII століття містечко стає власністю Потоцьких, які відновили палац (колишній замок), де в 1737 році Юзеф Потоцький приймав дипломатів Росії, Австрії та Туреччини, які безуспішно намагалися досягти мирного компромісу і припинити російсько-турецьку війну. На початку XIX століття в Немирові знаходилася резиденція брацлавських хасидів.

У Немирові народився російський поет Микола Некрасов, якому тут встановлено пам’ятник. Однак візитною карткою Немирова є розкішний палац Щербатових (кінець 19 століття). Всі архітектурні пам’ятники міста представлені зразками 19-20 століття, так як в 1803 і 1811 роках Немирів дотла знищувався пожежами. До таких пам’яток відносяться костел Йосипа Обручника (1806 рік), старий млин (коней 19 століття), Свято-Троїцька церква (1881 рік), будівля колишньої чоловічої гімназії, пейзажний парк на 85 гектар (1885 рік).

Туристичні об'єкти: Немирів
 • Брацлавський млин
  Close
  Брацлавський млин

  Брацлавський млин – одна з перших електростанцій в Україні, яка знаходиться в місті Немирів. Найперший водяний млин з’явився в Немирові в 1862 році біля ставка на греблі річки Устя. Кошти на її будівництво виділили власники немирівських земель і меценати Щербатові. Млин стоїть край дороги, що веде до Брацлава, звідси і така назва. Брацлавську млин в Немирові переобладнали під електростанцію в 1905 році. Брацлавський млин в Немирові – це симбіоз центральноєвропейського бароко і елементів вікторіанської архітектури. Побудували млин в так званому «празькому стилі» з бутового каменю зі вставками червоного цегли. Фасад першого рівня будівлі оснащений трьома великими арочними вікнами. Другий поверх оброблений деревом. З одного боку споруди є вежа з куполом, а з іншого – витягнуте спорудження з квадратними вікнами і стрілчастими склепіннями. Електростанція використовувалася за призначенням до недавнього часу. Сьогодні на території Брацлавської млини планують зробити реконструкцію і відкрити готельно-ресторанний комплекс.

 • Палац графині Щербатової
  Close
  Палац графині Щербатової

  Витончений і доглянутий палац графині Щербатової, що розташувався в центрі міста Немирова, – безперечно, одна з головних визначних пам’яток Вінницької області. Крім того, цей відомий пам’ятник архітектури має важливу історичну цінність. Він не втомлюється підкорювати серця гостей міста своїм неокласичних стилем. Двоповерховий, прямокутної форми, палац вражає своїм парковим фасадом, уздовж якого розташовані мальовничі тераси. Дух замку охороняють незворушні й спокійні скульптури левів, що стоять біля центрального входу. Не можна обійти увагою величезний прекрасний парк, що оздоблюють будівлю. Примітний він в першу чергу тим, що на його території, площа якої становить цілих 85 гектарів, росте понад 160 видів дерев і кущів.  Перед фасадом будівлі розкинулася квіткова галявина. У 1921 році в палаці була відкрито санаторій «Авангард», що діє і зараз. Люди з усіх куточків країни та світу приїжджають сюди, щоб оздоровитися і насолодитися красою тутешніх місць.

 • Немирівський монастир
  Close

  Історія немирівського монастиря нараховує кілька століть і сягає своїм корінням до 1645 р. Споруди, зведені в 17 столітті, проіснували недовго – їх знесли татари під час своєї чергової навали.

  На відродження чернечої обителі пішло ціле століття. Її розвитку багато в чому сприяв граф Потоцький, який подарував відтвореному монастирю землі і віддав під обитель свій палац. Будинки зводилися з цегли, який випускав монастирський цегельний завод. З’явилася Миколаївська церква, одноповерховий корпус для насельниць, триярусну дзвіницю. І головне – Троїцька церква, що стала окрасою монастиря. При монастирі відкрили духовне училище для бідних дівчат, яке з часом стало церковнопарафіяльною школою. Однак з приходом радянської влади все прийшло в занепад. Церковні цінності вилучили, а монастир закрили. В обителі був і дитбудинок, і школа для дітей з особливими потребами, і училище для агрономів. Відродження монастиря почалося тільки в 90-х роках минулого століття. Нині зруйновані чернечі келії відремонтовані, над Троїцьким храмом збудовано дзвіницю.

Тури до: Немирів

Черговий робот не виявив турів у це місто!

Готелі та котеджі у : Немирів

Черговий робот не виявив готелів / котеджів в цьому місці!