Перейти до вмісту

Опішня

Опішня - мекка гончарства в Україні. Скромно причаїлася в Зіньківському районі Полтавської області на кручах берегів річки Ворскли (208 м над рівнем моря, найвища поселення на Полтавщині).

Опішня – багатьом назва цього села ні про що не говорить, але ж уже багато століть воно відомо як столиця українського гончарства. Протягом багатьох років гончарство було основним видом діяльності селян, і зараз місцеві умільці довели свою майстерність до досконалості, їх вироби можна порівняти з творами мистецтва.

Історія

Поселення Опішня відомо з XVII століття, в XVIII столітті тут почали розвиватися ткацтво і гончарство, в кінці XIX століття набула розголосу як центр українського народного мистецтва: кераміки і ткацтва.

У 1929 році тут виникла артіль “Червоний керамік” (надалі стала основою для створення заводу художньої кераміки).

У 1974 році тут діяли фабрика художніх виробів, завод художньої кераміки, асфальтобетонний завод, цегельний завод, сироробний завод.

У 1981 році завод художньої кераміки, філія виробничо-художнього об’єднання “Полтавчанка”, виробниче відділення райсільгосптехніки, дві загальноосвітні школи, дві лікарні, поліклініка, Будинок культури, клуб і чотири бібліотеки.

У 1986 році був заснований Музей гончарства, який пізніше отримав статус Національного музею-заповідника українського гончарства.

Як доїхати: З Полтави можна доїхати на електричці з ж / д вокзалу, або автобусом з автостанції №1. На особистому автомобілі можна доїхати через Диканьку.

Туристичні об'єкти: Опішня
  • Національний музей українського гончарства
    Close

    В Опішні в 1986 році був відкритий Національний музей-заповідник українського гончарства. Тепер туристи можуть відвідати унікальний музей гончарного промислу, побувати в комплексі земської губернської гончарної майстерні, що збереглася до наших днів з 1916 року.

    Найбільшу увагу привертає гончарна галерея, розташована під відкритим небом навколо головної будівлі музею-заповідника. Тут представлені роботи майстрів з різних регіонів України, які беруть участь в щорічних фестивалях монументальної керамічної скульптури. Найцінніші експонати знаходяться в головному виставковому залі музею. Так само можна побувати на уроках гончарного мистецтва, які проводить майстер. Сучасним жителям великих міст екскурсія по музею-заповіднику дає можливість доторкнутися до історії українського народу, відчути себе майстром гончарних справ, творить з глини справжні чудеса. Понад 35 тисяч унікальних експонатів чекають вас на музейній території. Вашій увазі тут представлені і глиняні фігури волелюбних козаків, і дивовижні інопланетні істоти, і скульптури у вигляді рідкісних тварин, а також казкові небачені насекомие.На території музею працює сувенірна крамниця, де ви зможете придбати сувеніри з глини для своїх рідних і близьких.

Тури до: Опішня

Черговий робот не виявив турів у це місто!

Готелі та котеджі у : Опішня

Черговий робот не виявив готелів / котеджів в цьому місці!