Перейти до вмісту

Перечин

Перечин згадується вперше в латинському тексті 1399 року у формі перечити. В цей час село, як і інші поселення сучасних Перечинського та Великоберезнянського районів, входило до складу Ужгородської домінії Другетів.

Назва села походить, ймовірно, від слова «Перечина» (Перетин). Поруч знаходиться місце перетину річок Уж і Тур’я. За переписом, яка проводилася в Ужгородській домінії 1691, в Перечині було близько 150 жителів. Після поразки визвольної війни 1703-1711 років домінія була конфіскована у тодішнього власника Міклоша Берчені, який брав участь у визвольному русі, і Перечин разом з усією домінією став володінням державної скарбниці.

У 1893 швейцарським акціонерним товариством Бантлін в Перечині був побудований лісохімічний завод по сухій перегонці букової деревини. Майже одночасно була прокладена залізниця Ужгород – Великий Березний, а в Перечині – побудована станція.

Під час голодного походу робочих 1932 року чехословацькі жандарми спровокували сутичку, в результаті якого було поранено 60 осіб.

27 жовтня 1944 року селище було звільнено Радянською армією.

Тури до: Перечин

Черговий робот не виявив турів у це місто!

Готелі та котеджі у : Перечин

Черговий робот не виявив готелів / котеджів в цьому місці!

Статті : Перечин

Черговий робот не виявив статті про це місце!