Перейти до вмісту

Переяслав-Хмельницький

Камерне, затишне місто-музей. Інакше Переяслав не назвеш: 25 музеїв на тридцятитисячний місто – це вам не жарт. На будь-який смак: від популярного серед туристів скансену (музею народної архтітектурі під відкритим небом) – до музею хліба, від музею кобзарського мистецтва – до музею лікарських рослин, від музею історії бджільництва – до музею історії філософії, від скульптурно-портретної галереї, відкритої в літаку ТУ-114 (!), – до діорамі «Битва за Дніпро восени 1943 р». Всі музеї входять до Національного історико-етнографічного заповідника «Переяслав», на чиїй території експонується 381 археологічна, побутова та історична пам’ятка української культури.

Після таких цифр дивним здається епітет «промисловий» по відношенню до міста – але і він буде вірним: в місті добре розвинена легка промисловість. А ще це студентське місто: кожен шостий житель Переяслава – студент Державного педагогічного університету ім. Г.Сковороди.

Зараз сюди залюбки приїжджають кияни та жителі Чернігова, туристи з інших міст, щоб побачити Вознесенський монастир, побудований на гроші Івана Мазепи, подивуватися масштабності зруйнованої татарами Спаської церкви-усипальниці (зараз на її місці відкрито археологічний музей), дізнатися, що коли- то на території замку стояв єдиний на Русі прототип античних терм, збудований єпископом Єфремом, прочитати напис на особистій шаблі Хмельницького, яку йому подарував король Польщі Ян Казимир: «Що виграв під Зборовим, поті рял під Берестечком ». І, звичайно ж, прогулятися скансеном.

Туристичні об'єкти: Переяслав-Хмельницький
 • Національний історико-етнографічний заповідник «Переяслав»
  Close
  Національний історико-етнографічний заповідник «Переяслав»

  Національний історико-етнографічний заповідник «Переяслав» (НІЕЗ «Переяслав») – один з найбільших музейних комплексів (заповідників) України (загальна площа – 3050 га).

  До його складу входять території міста Переяслава-Хмельницького, його околиць та Переяслав-Хмельницького району, навколо яких визначені охоронні зони. Заповідник існує на базі пам’яток історії та культури, різних колекцій, що мають велике історичне та художнє значення. До його складу входять понад 400 об’єктів та пам’яток культурної спадщини.

 • Переяслав-Хмельницький державний педагогічний університет імені Григорія Сковороди
  Close
  Переяслав-Хмельницький державний педагогічний університет імені Григорія Сковороди

  ДВНЗ «Переяслав-Хмельницький державний педагогічний університет імені Григорія Сковороди» – вищий навчальний заклад в Переяславі-Хмельницькому (Київська область). В даний час університет здійснює підготовку фахівців освітньо-кваліфікаційних рівнів «бакалавр» і «магістр» на денній, заочній, екстернатної та дистанційною формами навчання за державним замовленням та за рахунок коштів юридичних і фізичних осіб.

  В академічному рейтингу «ТОП-200 Україна» за проектом ЮНЕСКО, який формується за показниками якості науково-педагогічного потенціалу, якості навчання та міжнародного визнання, серед 200 кращих університетів України Переяслав-Хмельницький державний педагогічний університет в 2018 р зайняв 125 позицію. У Рейтингу «4 International Colleges & Universities» університет зайняв 120 місце

Тури до: Переяслав-Хмельницький

Черговий робот не виявив турів у це місто!

Готелі та котеджі у : Переяслав-Хмельницький

Черговий робот не виявив готелів / котеджів в цьому місці!

Статті : Переяслав-Хмельницький

Черговий робот не виявив статті про це місце!