Перейти до вмісту

Петрос

Петрос Чорногірський (2 020 м)

Висота гори Петрос над рівнем моря – 2020 м. Назва вершини походить від румунської «petros» та перекладається «камінь». Знаходиться Петрос у Закарпатській області, Рахівський район. Схили гори, а саме західний та південно-західний надзвичайно круті; північний та північно-східний – урвисті. Складається вершина з пісковиків.

Ця вершина є надзвичайною, адже звідси відкривається неймовірний краєвид на всю Чорногору – від Говерли до Піп Івана!

Цікаво, що Петрос – це передостання гора на знаменитому Чорногірському гірському масиві, одна із шести найвищих українських вершин. Тут гарно в будь-яку пору року. Ці панорами вражають до глибини, що забуваються всі слова на світі та залишається тільки одне – відчувати тут і зараз. Узимку новачкам не рекомендуються підкорювати вершину, адже для цього потрібен досвід, відповідне спорядження та компанія таких самих професіоналів, котрі знають як вижити у незвичайних обставинах.

Зовсім поруч біля Петросу знаходиться Говерла, їх відділяє один від одного глибока сідловина. Цікаво, що через це маршрути через Чорногірський хребет завершуються саме на найвищій вершині України.

Розповідають, що начебто вершина – то Перунова вершина. Підставою для цього стали наступні спостереження: усі спроби встановити на маківці вершини християнські символи не увінчалися успіхом. Наприклад, міцні металеві вітер покидав до долу, в куполи каплички час від часу влучають блискавки. Одного разу стихія спалила капличку вщент.

Насправді невідомо чи є гора язичницькою, однак те, що тут часто «штормить» – то є правда. Блискавки та дощові хмари надзвичайно полюбляють ці місця.

Тури до: Петрос

Черговий робот не виявив турів у це місто!

Готелі та котеджі у : Петрос

Черговий робот не виявив готелів / котеджів в цьому місці!

Статті : Петрос

Черговий робот не виявив статті про це місце!