Перейти до вмісту

Поляна

Селище Поляна розташований в невеликій вузькій долині українських Карпат, оточеній майже з усіх боків лісами. В округах Поляни починається Клинський перевал і зустрічаються дві річки: Мала Пиня і Велика Пиня.

Загальна інформація.

Селище Поляна знаходиться по обидві сторони міжнародної траси Київ – Львів – Чоп, в 10 км від районного центру – м Свалява, на висоті 320м над рівнем моря.

Поляна має багатовікову історію. На її території виявлено знахідки, які відносяться до II тисячоліття до Р.Х. Перша письмова згадка як про невелике поселення пастухів відноситься до 12 століття. Під час монголо-татарської навали село була сосжена і відновлена ​​тільки в 1548 році. У 1728 році австрійський імператор віддав більшу частину Закарпаття, в тому числі і Поляну, графа Шенборна.

Перші цеха по розливу мінеральних вод з’явились в Поляні ще в 19 столітті. З 1842 по 1911 року «Поляна Квасова» була визнана 21 раз на міжнародних конкурсах як одна з найкращих мінеральних вод у Центральній Європі. Поруч з нею великим попитом користувалася «Лужанська«. В цей час Полянські мінеральні води почали використовувати і для ванн.

У 1868 році на березі річки Мала Пиня було побудовано «Полянскую купальню» з 40 будинками і 20 ванними кабінами. Ці споруди були дерев’яними і в 1907 році були знищені пожежею. У 1913 році почалося відновлення курорту і в 30-х роках він був одним з найвідоміших європейських курортів, який пропонував лікування цілий рік.

З 1946 року на базі колишньої «Полянської купальні» функціонує санаторій «Поляна«. А на базі свердловин, які були просвердлені на захід від села, в 1965 році був відкритий санаторій «Сонячне Закарпаття”. За останні роки в Поляні з’явилося кілька лижних підйомників, велика кількість приватних готелів і пансіонатів.

Туристичні об'єкти: Поляна
 • Бювет Поляна Квасова
  1965 р.
  Close
  Бювет Поляна Квасова
  1965 р.

  Бювет мінеральної води «Поляна Квасова» розташований на території сан. «Сонячне Закарпаття». Полянське родовище мінеральних вод вперше згадується 1463 р в угорських королівських грамотах. Перша водолікарня тут була відкрита в 1826 р, а нинішній бювет працює з 1965 р. За хімічним складом «Поляна Квасова» відноситься до типу гідрокарбонатних натрієвих борних вод боржомського виду (ступінь мінералізації від 6,5 до 12,0 г / л), відрізняється природним вмістом цілющої вуглекислоти. Відома оздоровчими властивостями з 1840 р Природним способом стабілізує кислотний рівень шлунково-кишкового тракту, врівноважує водно-сольовий баланс організму, нейтралізує побічну дію ліків, долає похмілля, оживляє обмін речовин. Ефективно допомагає при печії. Вода подається в бювет безпосередньо з джерела. Бювет працює за графіком в періоди прийому їжі.

 • Петропавлівська церква
  культова споруда, XVIII ст.
  Close
  Петропавлівська церква
  культова споруда, XVIII ст.

  Дерев’яна Церква Петра і Павла в с. Уклин – найстаріший храм Свалявщини. Імовірно, при спорудженні церкви в XVIII в. були використані будматеріали від попередньої розібраної церкви XIV ст. невеликий храм побудований в стилі народної архітектури. Пам’ятник архітектури відреставровано в 2001 р

Тури до: Поляна

Черговий робот не виявив турів у це місто!

Готелі та котеджі у : Поляна

Черговий робот не виявив готелів / котеджів в цьому місці!