Перейти до вмісту

Рахів

Рахів - адміністративний центр Рахівського району Закарпатської області. Розташований нижче злиття Чорної та Білої Тиси у вузькій улоговині між Карпатськими горами.

Загальна інформація.

На території міста знайдено скарб бронзових предметів епохи пізньої бронзи (кінець 2 тис. До н. Е.). Перша письмова згадка про Рахів датується 1447 р

Назва міста Рахова походить від слів «рахувати» (вважати), або «земля пана Рахова». Він належить до самим грозовим містах України, тут припадає 43 грозових дня на рік. До того ж Рахів – саме високогірне місто країни, його висота над рівнем моря – 820 м.

У міста багата і колоритна історія. Першими поселенцями були селяни з Галичини і Закарпаття, які тікали в гори. Населення займалося в основному вівчарством, рибальством, полюванням, бджільництвом і частково землеробством. Проживали в Колиба, а згодом будинку ставали все більше і отримали назву – гражди. З IX ст. по ХІ ст. ця територія входила до складу Київської Русі, в XII – ХІІІ ст. – Галицько-Волинського князівства, а в кінці XIII ст. Угорщина опанувала гірськими районами Закарпаття, в тому числі і містом Рахів.

З плином часу поселення зростає. Торговий шлях, який здавна проходив через село, сприяв в його розвитку і з часом Рахів став окружним центром.

З ростом населення розвивалися і народні промисли, які і по сьогодні характерні для м Рахова. З середини XVII ст. більш інтенсивно заселяється правий берег Тиси, де починається видобуток солі, яка сплавляється вниз по річці плотами-дарабами до Великого Бичкова, а потім – до Хусту і в Угорщину.

Історична довідка засвідчує, що в 1782 р в Рахові був побудований перший дерев’яний міст через Тису. Це і послужило ще одним поштовхом у розвитку міста, який і без того вважався місцем економічної, політичної і культурного життя верхів’я Тиси. Набуває розвитку тваринництво, освоєння високогірних пасовищ, які були багаті різнотрав’ям, дозволили збільшувати поголів’я корів, овець і кіз.

У 1853 р на Закарпатті було ліквідовано кріпацтво.

Значним поштовхом до соціально-економічного розвитку в кінці XIX ст. для Рахова було спорудження залізничної дороги через поселення, дорога була побудована італійцями.

Поруч розташований Карпатський біосферний заповідник (територія, якого віднесена до найцінніших екосистем Землі і включена в міжнародну мережу біосферних резерватів ЮНЕСКО) з карстовими печерами «Молочний камінь», «Гребінь» і глибокої в Карпатах шахтою «Дружба». На початку червня проходить свято «Проводи на полонину», коли пастухів проводжають на літні пасовища – грають на трембітах і палять ватри. Свято набув загальноукраїнського і навіть міжнародний характер.

Рахів – відомий культурний центр Гуцульщини – ця неповторна земля споконвіку славилася самобутніми талантами. Відомі своїми неординарними виступами народний оркестр гуцульських інструментів, вокально-інструментальний ансамбль «Край» та інші колективи художньої самодіяльності. Візитною карткою талантів служать огляди народної творчості, фольклорні фестивалі та фестивалі гуцульського мистецтва. Розвинене різьблення по дереву; виготовлення килимів і покривал з овечої вовни, скорнячество та інші види народного мистецтва.

А завдяки розташуванню і творчості Рахів ще називають – «Гуцульський Париж».

 

Як дістатися.

Місто Рахів пов’язаний залізничними та автомобільними шляхами з такими обласними центрами як Львів, Івано-Франківськ, Ужгород, Чернівці, а також з містом Коломия та Підволочиськ (через Тернопіль).

Найближче Рахів знаходиться до Івано-Франківська, звідки можна доїхати поїздом Львів – Рахів, Івано-Франківськ – Рахів, а також автобусами наступними з цих обласних центрів в напрямку Рахова, Тячева, Хуста, Мукачева.

З боку Ужгорода є пряме автобусне сполучення Рахів – Ужгород з інтервалом руху автобусів в 1 годину.

Туристичні об'єкти: Рахів
 • Карпатський біосферний заповідник
  музей, 1968
  Close
  Карпатський біосферний заповідник
  музей, 1968

  Центральна садиба Карпатського біосферного заповідника розташована на південній околиці Рахова. Під захистом заповідника знаходяться 2,5% території Карпатського краю (58 тис. Га), екосистеми якого відрізняються найбільшою біологічною різноманітністю в Європі і віднесені до найцінніших на планеті. Перші лісові масиви Карпат були взяті під охорону в 1955 р, і незабаром на площі 12 тис. га був створений Карпатський заповідник. З 1992 р він входить до міжнародної мережі біосферних резерватів ЮНЕСКО. Налічує шість окремих масивів на території Рахівського, Хустського та Виноградівського районів Закарпаття. Найвідоміший – Долина нарцисів, де росте рідкісний нарцис вузьколистий. Свидовецький заповідний масив охоплює найвищу частину Свидовця з легендарними вершинами Близнюки – тут ростуть едельвейси. Візитна картка Чорногорського масиву – найвища вершина України – гора Говерла (2061 м). При центральній садибі діє Музей екології гір та історії природокористування в Українських Карпатах.

Готелі та котеджі у : Рахів

Черговий робот не виявив готелів / котеджів в цьому місці!