Перейти до вмісту

Решетилівка

Місто Решетилівка розкинулося на берегах мальовничої річки Говтва при злитті річок Вільхової та Грузької Говтви, Один із найвідоміших сучасних центрів народних промислів України,

Загальна інформація.

Згідно з найвідомішою легендою,  засновником Решетилівки був козак-пластун Решетило, який мав у цій місцевості пасіку та хутір. За іншою версією, назва Решетилівки походить від вислову «решетити тканину», тобто з’єднувати два шматки матерії мережками. Щоб замаскувати шви, тканину «решетили» (змережували). Згідно з цією гіпотезою, продовженням давньої мережки є сучасна вишивка білим на білому. Саме від вислову «решетити», на думку решетилівського художника Євгена Пілюгіна і походить назва міста Решетилівка.

Містечко Решетилівка на Полтавщині – справжнє джерело українського народного мистецтва. Решетилівські майстри ткацтва, килимарства і вишивки відомі по всій Україні з кінця XIX століття. Наявність власної породи тонкорунних овець і якісної шерсті, унікальні техніки ручної вишивки, ткацтва, а також народний досвід зумовлювали стрімкий розвиток народної творчості в Решетилівці.

Протягом століть Решетилівка перебувала у вирі історичних подій. В різні часи містечко перебував у підпорядкуванні поляків, росіян, українського козацтва. За часів Богдана Хмельницького, в ХVII ст., Решетилівка була сотенним містечком.

Тут здавна розвивалися різні промисли, торгівля, проводилися ярмарки. Майстри продавали ткані вироби, вишиванки і килими.

Килимарство як художнє ремесло стало популярним ще за часів Київської Русі. Зараз же воно досить рідко зустрічається і розвивається лише в історичних центрах килимарства в Україні. До них відноситься і Решетилівка.

Решетилівщина має ряд цінних пам’яток природи.

Сучасна природно-заповідна мережа Решетилівської селищної ради складається  з  «Гарячківського лісу», «Щербаки», «Дубина».

«Гарячківський ліс» — ландшафтний заказник місцевого значення. Він розташований на околицях сіл Прокопівки та Білоконі, с. Підгорянка М’якеньківської сільської ради, яка межує з територією селищної ради Решетилівського лісництва — 222,6 га. Являє собою цілинну ділянку р. Говтва з фрагментами степової рослинності та нагірними дібровами з типовими заплавними ділянками та багатим різноманітним рослинним і тваринним світом.

Туристичні об'єкти: Решетилівка
 • Майстерня художніх промислів
  Close
  Майстерня художніх промислів

  Решетилівська майстерня художніх промислів була заснована1905 року як зразково-показова ткацька майстерня. Саме тут виготовляли казкові килими-гобелени ручної роботи, національний одяг, вишиті полтавські рушники та багато іншого. За часів радянського союзу вона була перетворена в фабрику імені К. Цеткін. На даний момент це одне з найстаріших підприємств народних художніх промислів в Україні. Продукція, яка була виготовлена ​​саме в цій майстерні, зараз лежить у багатьох урядових будівлях, готелях вищого класу, посольствах України. У відвідувачів і місцевих жителів є можливість спостерігати за процесом роботи майстра, а також зробити ексклюзивне замовлення.

 • Решетилівський районний краєзнавчий музей
  Памятка архітектури
  Close
  Решетилівський районний краєзнавчий музей
  Памятка архітектури

  Ще в далекому 1921 році з метою збереження культурних цінностей в Решетилівці був створений історичний музей,першими експонатами якого стало  церковне начиння з пограбованих місцевих церков. А це не мало – не багато шість решетилівських і Георгіївська в с.Шкурупіївці. Організатором музею виступив Іван Гаврилович Лютий. Під музей використали дореволюційне приміщення земського постоялого двору Гуревича,яке було розташоване поруч із Базарною площею. Окраса музею – килим «Древо життя».

  Музей проводить краєзнавчі дослідження,маємо понад 50 публікацій.З 1982 року йому присвоєно звання народного.За останні п’ять років музей відвідали 31 тисяча чоловік,проведено 18 виставок, 160 екскурсій.

Тури до: Решетилівка

Черговий робот не виявив турів у це місто!

Готелі та котеджі у : Решетилівка

Черговий робот не виявив готелів / котеджів в цьому місці!

Статті : Решетилівка

Черговий робот не виявив статті про це місце!