Перейти до вмісту

Розлуч

Розлуч знаходиться на Півдні Львівської області (Турківський р-н), в Карпатах, в мальовничій долині річки Розлучанки, поблизу витоку (близько 5км), другий, по величині, річки в Україні - річки Дністер.

Загальна інформація.

Село Розлуч – одне з найкрасивіших місць Турківщини. На Півдні і Південному Сході села красуються в сивий серпанку вічнозелені гори – Розлуч (933 м. над рівнем моря), Чонтеівка, а з південного заходу на Північ тягнуться гори Старий Верх (874 м. над рівнем моря), Суха. На Сході відкривається незабутня панорама гір Мленеще і Брещал. Ці гори відокремлюють Розлучську тектонічну долину.

Розташований Розлуч за 125 км від Львова і 15 км від райцентру на висоті 590 м над рівнем моря.

Через східну частину села Розлуч проходить шосе Львів – Ужгород, паралельно йому петляє залізничне полотно того ж напрямку (перші поїзди пройшли по цій гілці в 1905 році). Розташоване село Розлуч за 125 км. від Львова і в 15 км. від районного центру, на висоті 590 м. над рівнем моря. У селі є залізнична станція і автобусна зупинка.

За однією з версій першими поселенцями в Розлучі були три сім’ї, які під час епідемії чуми в Ясениці Замковій розлучилися зі своїми родичами, звідки і пішла назва поселення та гори Розлуч.

Село Розлуч засноване в 1511 році, але при цьому перші письмові згадки про Розлучі відносять до часів Київської Русі, 1292 рік. Швидше за все, поселення було місцем проживання тих, хто охороняв кордон і торговий шлях – «Руський Шлях», від грабіжників. За однією з версій першими поселенцями були три сім’ї, які під час епідемії чуми, розлучилися зі своїми родичами, звідси походить назва села.

На початку 20 століття, Розлуч досить швидко розвивається як санаторно-оздоровчий центр для відпочиваючих. Сприяли такому успішному розвитку наступні фактори – мінеральні джерела двох типів. Мальовничі, придатні для занять лижним і санним спортом, гірські схили. М’який субальпійський клімат, без різких коливань температури повітря і атмосферного тиску.

Розлуч закритий горами від холодних, Північно-Східних вітрів. Літо – тепле, з середньою температурою липня більше + 16С, осінь – суха, сонячна і нехолодна, зима – м’яка з великою кількістю снігу (висота снігового покриву сягає 80 см.), Середня температура січня не нижче -6,1С. Чисте гірське повітря має загальним, оздоровчим впливом для людини.

У 1933 році в Розлучі був відкритий другий за величиною в Європі – 50 метрів, природний трамплін. У 1937 році, до послуг відпочиваючих пропонувалися басейн з мінеральними водами, три тенісних корти. Село Розлуч одночасно могло прийняти 2.000-2.500 відпочиваючих, за рік ця цифра доходила до 30.000.

У наші дні Розлуч, як і раніше залишається однією з найбільш привабливих курортних зон Українських Карпат.

 

Туристичні об'єкти: Розлуч
 • Костел Св. Франциска
  культова споруда, 1901-02 рр.
  Close
  Костел Св. Франциска
  культова споруда, 1901-02 рр.

  Костел Св. Франциска Борджія в Розлучі – рідкісний зразок дерев’яного католицького храму в неоготичному стилі. Побудований на поч. XX ст. як каплиця німецьких колоністів на кошти парафіян і братства Boni Pastoris. Костел являє собою унікальний зразок дерев’яних храмів, в якому неоготичні елементи об’єднані з прийомами народного зодчества, що особливо помітно в інтер’єрі. Після Другої світової війни костел використовувався як колгоспного складу добрив, а пізніше – як зерносховище.

 • Церква Різдва Богородиці
  культова споруда, 1876 р.
  Close
  Церква Різдва Богородиці
  культова споруда, 1876 р.

  Дерев’яна церква Різдва Пресвятої Богородиці збудована в 1876 р. майстром Г. Романом в типовому бойківському стилі. Раніше на цьому місці стояв більш древній храм, відомий з 1534 р. тризрубна церква відрізняється багатоярусними банями. Поруч стоїть невисока двоярусна дерев’яна дзвіниця.

Тури до: Розлуч

Черговий робот не виявив турів у це місто!

Готелі та котеджі у : Розлуч

Черговий робот не виявив готелів / котеджів в цьому місці!