Перейти до вмісту

Шабо

Шабо - село в Україні, Білгород-Дністровського району Одеської області. Розташований недалеко від місця впадання Дністровського лиману в чорне море. Відомо своєю виноробною продукцією, на його території розташована «Промислово-торговельна компанія Шабо».

Загальна інформація

Сучасний винзавод “Шабо” заснований на старовинних традиціях шабського виноробства. Турецька назва села Шабо – “Аша-Абага” ( “Нижні сади”) – свідчить про те, що вже в XVII ст. тут були виноградники. Розвитку виноробства посприяли французькі переселенці, які прибули в Шабо в 1822 р. Першу виноградну лозу посадив тут швейцарський вчений і винороб Луї Тардан, і вже в 1847 році його син Карл Тардан представив на першій сільськогосподарській виставці в Кишиневі 8 сортів шабських вин. Зараз на 1000 га власних виноградників, розташованих між Днестровскім лиманом і Чорноморським узбережжям, в Шабо ростуть найкращі сорти винограду, багато з яких завезені ще 200 років тому першими французькими переселенцями. Вино виробляється за сучасними технологіями холодного розливу. При заводі створений “Центр культури вина Шабо”, проводяться екскурсії та дегустації.

 

Екскурсії по винних підвалах Шабо.

Відпочиваючи на курорті Затока, Ви зможете відвідати селище Шабо, розташоване біля Білгород-Дністровського, і зробити екскурсію до знаменитого Центру культури вина “Шабо”. Шабське поселення близько 200 років тому заснували французько-швейцарський переселенці і з тих пір Шабо стає перлиною виноробства.

Шабо – село в Білгород-Дністровському районі Одеської області. Розташоване неподалік від місця впадання Дністровського лиману в Чорне море. Шабо відоме своєю виноробною продукцією, на його території розташована «Промислово-торговельна компанія Шабо». Шабо знаходиться в 5 кілометрах від курорту Затока і в 70 км. від м. Одеса;

Шабо має давню історію розвитку. Виноград тут вирощують з ХII століття.

 

Екскурсія по «Центру культури вина Шабо»:

 • Старовинний «Королівський підвал», створений понад 200 років тому французько-швейцарськими переселенцями, в якому був А. С. Пушкін і румунський король Карол.
 • Древній Хересний підвал, де в дубових бочках «дорослішає» унікальне вино – сухий херес.
 • Гігантські підземні сховища, розташовані на глибині п’яти і дев’яти метрів під землею.
 • Величний Коньячний двір з дубовими бочками для витримки благородних коньячних спиртів.
 • Унікальний Шампанський будинок для виробництва високоякісного шампанського класичним методом.
 • Сучасний Цех холодного розливу, обладнання якого гарантує стерильність бутилювання і збереження природних властивостей вина.
 • Незвичайний музейний лабіринт зі старовинними міфами про вино.
 • Кінозал, в якому Ви побачите захоплюючу історію про поселення Шабо і його засновника Луї Тардане – швейцарського винороба і першого мера Шабо.
 • Фонтан Діоніса – символ Шабо, де можна доторкнутися до дива створення вина.

 

Дегустація вин Шабо

Дегустація проводиться в оригінально оформленому дегустаційному залі. Дегустація вин Шабо проводять в класичній формі фахівці «Винзаводу Шабо». До напоїв Вам порекомендують і подадуть традиційні закуски для дегустації: крекери, волоський горіх, чорний шоколад. Зазвичай гостям пропонують продегустувати:

 1. «CHATEAU SHABO CLASSIC» Шардоне – біле сухе
 2. «CHATEAU SHABO CLASSIC» Каберне – червоне сухе
 3. «CHATEAU SHABO CLASSIC» Херес – біле сухе
 4. «CHATEAU SHABO CLASSIC» Біле Напівсолодке
 5. «CHATEAU SHABO CLASSIC» Червоне Напівсолодке
 6. «Кагор Український» червоне десертне вино серії
 7. «Королівські історії» коньяк «V.S.O.P.» (п’ять зірок)

 

На території розташований фірмовий магазин, в якому можна придбати продукцію від ТМ «Шабо», а також сувенірну продукцію.

Навпроти «Центру культури вина» розташований ресторан «Шабський дворик», в якому представлена Справжня домашня кухня: український борщ з пампушками, шашлик на виноградній лозі, лаваш з сулугуні, чорноморська камбала, приготована на грилі, бринза, узвар і лимонад власного приготування, а також різноманітні соління з льоху. Ну і само собою зрозуміле: вина від ТМ “Шабо”. Після дегустації можна і з’їздити до фортеці в Білгород-Дністровський.

 

Тури до: Шабо

Черговий робот не виявив турів у це місто!

Готелі та котеджі у : Шабо

Черговий робот не виявив готелів / котеджів в цьому місці!

Статті : Шабо

Черговий робот не виявив статті про це місце!