Перейти до вмісту

Сойми

Село Сойми розташоване на березі р. Ріка поруч з Межигір'ям.

Загальна інформація.

Курорт Сойми знаходиться в Міжгірському районі Закарпатської області в мальовничій гірській місцевості, покритої хвойними лісами, на висоті 600 м в долині р. Ріка (притока р. Тиса), так званій Верховині, між двома найбільшими масивними хребтами Українських Карпат – вододільним (Верховинським) і Полонинським хребтом з висотою до 1500 м – гора Менчул (1247 м), гора Мерша (1317 м).

Курорт Сойми заслуговує на особливу увагу серед тих, хто вибрав відпочинок в Карпатах. Завдяки величезній кількості хвойних лісів, повітря чисте і високо іонізований. Цей курорт популярний тим, що він має лікувальний клімат і унікальну мінеральну воду. Мінеральна вода курорта Сойми унікальна, містить два гази – вуглекислоту і сірководень. Аналогів цієї мінеральної води в Україні більше немає. Любителі прогулянок можуть пройтися до знаменитого гірського озера «Синевир» (989 м. Над рівнем моря) і отримати насолоду від природою Карпат.

Туристичні об'єкти: Сойми
 • джерело Сойми
  пам'ятник природи
  Close
  джерело Сойми
  пам'ятник природи

  Джерело мінеральної води «Сойми» знаходиться прямо біля дороги на в’їзді до санаторію «Верховина». Вода типу “Єсентуки 4, 17” хлоридно-гідрокарбонатна, корисна при різних захворюваннях органів травлення. Лікувальні властивості Сойминської мінеральної води були відомі з XVIII ст. В кін. XIX ст. приватні підприємці відкрили першу водолікарню з вуглекислої ванни, а на поч. XX ст. побудували готель. У 1900 р Сойми офіційно були визнані курортом. На базі мінеральної свердловини, пробуреної на лівому березі р. Ріки, в 1950 р був відкритий санаторій «Верховина».

Готелі та котеджі у : Сойми

Черговий робот не виявив готелів / котеджів в цьому місці!