Перейти до вмісту

Сокирниця

Село Сокирниця (укр.Сокірніця, угор. Szeklence) знаходиться в Хустському районі, Закарпатської області України, розташоване в долині Тиси. На відстані 10 км. від районного центру - Хуста, на автодорозі Ужгород - Рахів. У селі є однойменна залізнична станція.

Загальна інформація.

Перша згадка про Сокирниці в історичних документах відноситься до 1389 р Про те, звідки взялася назва поселення, описує давній розповідь. Ще коли на місці сучасного села був густий ліс, ховалися в ньому ватага опришків, що грабували проїжджих по шляху з Солотвина до Хусту. Їхній ватажок звався Сокирка. Якось захотів він напится води, під’їхав до колодязя, який сам і викопав, а кінь раптом перелякався, піднявся на диби і скинув вершника прямо в глибокий колодязь. Сокирка і втопився. Засмучені опришки тільки і сказали: «Не криницю себе викопав Сокирка, а могилу». Засипали криницю разом з тілом ватажка, а місце стали називати Сокіровкім колодязем.

У селі Сокирниця є пам’ятник архітектури – дерев’яна Миколаївська церква і дзвіниця XVII століття.

Туристичні об'єкти: Сокирниця
 • Миколаївська церква
  культова споруда, 1709 р
  Close
  Миколаївська церква
  культова споруда, 1709 р

  Церква Св. Миколая Чудотворця в Сокирниці – один з найдавніших дерев’яних храмів Закарпаття, яскравий зразок Мараморошської дерев’яної готики. Є версія, що спочатку церква була побудована в с. Шашвар, а в 1770 р, після перенесення в Сокирниці, реконструйована. У процесі перебудови над бабинцем була споруджена висока пірамідальна вежа, поруч споруджена дзвіниця. Створений в 1748 р іконостас частково зберігся. На стінах – колекція дерев’яних хрестів.

Тури до: Сокирниця

Черговий робот не виявив турів у це місто!

Готелі та котеджі у : Сокирниця

Черговий робот не виявив готелів / котеджів в цьому місці!

Статті : Сокирниця

Черговий робот не виявив статті про це місце!