Перейти до вмісту

Сіль

Село на трасі Ужгород-Самбір, в 10 км від Великого Березного, поруч з гірськолижним курортом Красія.

Загальна інформація.

Село Сіль, в Закарпатській області, Великоберезнянського району, було засновано в 1599 році. По селу протікає річка Уж. Поблизу розташований гірськолижний курорт Красія, взимку це дуже популярне місце серед любителів гірськолижних видів спорту. Влітку невеличке закарпатське село, розташоване серед м’яких пагорбів Карпат приваблює туристів, охочих долучитися до древньої історії, відпочити і оздоровитися в атмосфері карпатської природи.

Туристичну привабливість села формує, насамперед, дерев’яна церква святого Василя, побудованих в с. Сянки на Львівщині в 1703 р. У 1834 р її перебудували. З’явилися чотирьохскатний дах і невелика вежа з завершенням в силі бароко. У цьому виді церква дійшла до наших днів.

Вона є дерев’яною, зрубані з ялинових брусів із значним нахилом стін всередину. Тризрубна з більш широким центральним зрубом, а решта зруби – менші за розмірами, прямокутні. Покрита чотирьохскатним дахом, м’яко охоплює різної ширини зруби і так само м’яко переходить в знижену частину. Над бабинцем височить в плані – каркасна квадратна башта-дзвіниця з багатоярусним завершенням у стилі бароко. Квадратна вежа над східним зрубом покрита напівсферичним верхом. Піддасися, яка оперізує церкву, спирається на випуски вінців зрубу, а біля західної стіни бабинця – на стовпи відкритої одноярусні галереї. Стіни над піддахом і вежі шалевані вертикально дошками, всі дахи покриті гонтом. Неф перекритий шатровим зрубом, інші перекриття – плоскі. Над бабинцем влаштовано приміщення з виходом на хори в нефі церкви.

Архітектурний пам’ятник відноситься до зодчества народної школи бойківського стилю.

Також, по околицях села розкидано кілька мінеральних джерел, частина з яких, дуже унікальні. Наприклад, біля старої станції за річкою є дуже солоний мінеральне джерело, на базі якого при Австро-Угорщині працювали купальні. Його вода, як кажуть місцеві жителі, дуже корисна для лікування хвороб шлунка. Її солоний смак «виходить» завдяки масивним покладів солі на схилі гори є одним з відрогів хребта Яворник над джерелом, де, багато років тому була організована її видобуток, був солерудник. Ще один мінеральне джерело в вигляді стирчить із землі труби з досить смачною мінеральною водою, розташований у початку дороги на село Княгиня на околиці села.

Як дістатися.

Сюди можна дістатися рейсовим автобусом або місцевої електричкою з Великого Березного, Ужгорода, Львова.

Тури до: Сіль

Черговий робот не виявив турів у це місто!

Готелі та котеджі у : Сіль

Черговий робот не виявив готелів / котеджів в цьому місці!

Статті : Сіль

Черговий робот не виявив статті про це місце!