Перейти до вмісту

Стрижавка

Станом на початок 1901 року Стрижавка була містечком Вінницького повіту Подільської губернії з населенням 2280 осіб, тут діяли воскобійний, винокурний, пивоварний і цегельний заводи, церковно-парафіяльна школа, багато крамниць, водяний млин, торгова лазня, 2 православні і католицька церква, синагога , 2 єврейських молитовних будинки; регулярно проходили ярмарки

Туристичні об'єкти: Стрижавка
 • Ставка Гітлера "Вервольф"
  Close
  Ставка Гітлера "Вервольф"

  «Вервольф» – одна з ставок Гітлера в роки Другої світової війни, розташована в 8 кілометрах на північ від міста Вінниці (Українська РСР), біля селища міського типу Стрижавка. «Вервольф» діяв з 16 липня 1942 року до 15 березня 1944 року, потім входи в бункер були підірвані відступаючими німецькими військами. Окремі джерела стверджують, що внутрішні приміщення при цьому мало постраждали.

  «Вервольф» спочатку будувався як ставка Гітлера і представляв з себе цілий комплекс об’єктів, будівель і споруд.

  У центральній зоні були розташовані головні будівлі, в тому числі, приміщення для Гітлера і два підземних бункера, розміщувалося гестапо, телефонна станція, їдальня для вищого начальства і офіцерів, басейн, 12 житлових будинків для генералів і вищих офіцерів штабу.

  Бункер Гітлера був бетонною спорудою в кілька поверхів, один з яких знаходився на поверхні. Товщина стін бункера сягала кількох метрів.

  Безпосередньо на території комплексу було зроблено кілька десятків фінських будиночків і бетонних бункерів – для захисту від бомбардувань.

  До появи назви «Вервольф» ставка називалася «Айхенхайн».

Тури до: Стрижавка

Черговий робот не виявив турів у це місто!

Готелі та котеджі у : Стрижавка

Черговий робот не виявив готелів / котеджів в цьому місці!