Перейти до вмісту

Суми

Місто Суми знаходиться на північному сході України і є адміністративним центром Сумської області. Цей красиве і сучасне місто розташовується на зелених берегах річки Псьол, в місці впадання в неї трьох річок – Сумка, Стрілка та Попадька.

Місто було названо на честь двох річок – Сума і Сумка, що омивали його з обох сторін. Ще одна легенда, яка дійшла до наших днів, стверджує, що назва міста походить від знайдених мисливських сумок на місці, де зараз стоять Суми. Саме це стало відображенням в гербі міста, Який був затверджений в 1781 р – на ньому зображений сріблястий щит прямокутної форми, на якому розміщені три чорні сумки з червленими перевязями і золотими гудзиками.

Точної дати заснування Сум невідомо, але історики припускають, що це був один тисяча шістсот п’ятьдесят два або 1655 р

У місті Суми знаходиться безліч пам’ятки, кожна з яких варта уваги гостей міста. Серед них варто виділити перша кам’яна будівля міста – Свято-Воскресенський кафедральний собор, Який був побудований в 1702 році А. Кондратьєвим, і Спасо-Преображенський собор з дзвіницею 1776 – 1788 р.

Відпочити і розважитися від міської суєти можна в Парку культури і відпочинку ім. І. Кожедуба, в якому періодично проходять різні заходи, фестивалі та виставки.

Туристичні об'єкти: Суми
 • Троїцький собор
  Close
  Троїцький собор

  Про існування Троїцької дерев’яної церкви в Сумах відомо ще з середини 19 століття. Вона з’явилася завдяки одній впливовій сім’ї міста. Будівництво великого сумського собору тривало 13 років, починаючи з 1901 року.

  Зараз Троїцька святиня знаходиться на однойменній вулиці прямо навпроти парку-садиби колекціонера Івана Асмолова. За своєю структурою храм нагадує Ісаакіївський собор і Троїцький собор у Санкт-Петербурзі, але є істотні відмінності. В архітектурної композиції Свято-Троїцької святині в Сумах були використані елементи класицизму і бароко. Він являє собою одноярусний, чотирьохстовпний, хрестово-купольний храм прямокутної форми. Над собором височіють чотири каплиці, одна з яких значно більше інших. Із заходу Троїцький храм має чотириярусну дзвіницю. Сам портик і пілястри дзвіниці виконані в корінфському стилі. Дванадцять дзвонів, спеціально виплавлені на заводі Самгіна, були привезені з Москви. Яскравим прикладом класичного стилю в структурі собору є карниз, розташований по всьому периметру храму. А чотири дзвіниці є приклади барокової архітектури. Елементами цього стилю також рослинний орнамент ордерів колон.

 • Будинок-музей А. П. Чехова
  Close
  Будинок-музей А. П. Чехова

  Будинок-музей А. П. Чехова – музей, який розташований на Луці (район міста Суми).

  Будівля музею – колишній флігель садиби поміщиків Лінтварёвих, у яких Антон Павлович знімав дачу. Перший раз Чехов приїхав до Сум 6 травня 1888 року, з матір’ю і сестрою. Останній приїзд письменника був в серпні 1894 року. Гостями Чехова в його сумському житло були видавець Олексій Суворін, письменники Казимир Баранцевіч і Ігнатій Потапенко, поет Олексій Плещеєв [1], різні друзі і знайомі письменника.

  Під час Другої світової війни в цьому будинку розміщувався штаб 293-ю стрілецької дивізії, яка формувалася в місті Суми в липні 1941 року.

 • Дитячий парк "Казка"
  Close
  Дитячий парк "Казка"

  Дитячий парк Казка заснований в 1985 році і включає в себе молодіжний центр «Романтика». Центр композиції – фонтан з висотою струменя понад десяти метрів. Від нього радіально розходяться алеї в різні зони парку.

  Розчищення старого русла Сумки дозволила створити непересихающіе водойми, серед яких зведені романтичні замки, пристосовані для ігор дітей. У них безліч драбинок, переходів, прорізів з виходом на видові майданчики на даху.

  Замки оточені гарматами, містками. У парку є атракціони, автомістечко. У різних куточках встановлені скульптури героїв казок.

Тури до: Суми

Черговий робот не виявив турів у це місто!

Готелі та котеджі у : Суми

Черговий робот не виявив готелів / котеджів в цьому місці!

Статті : Суми

Черговий робот не виявив статті про це місце!