Перейти до вмісту

Святогірськ

Місто Святогірськ розташований біля кордону трьох областей – Луганської, Харківської та Донецької, поблизу залізничної станції на річці Сіверський Донець. Він славиться унікальним історико-архітектурною спадщиною і дивовижною природою.

Незважаючи на те, що Святогірськ знаходиться в північній частині Донецької області, його вважають відомим кліматичним курортом Донбасу. Санаторії Святогорська вважаються одними з кращих в Україні, тут розташовано безліч баз відпочинку і дитячих лікувальних центрів.

Цікавою пам’яткою на правому березі річки Північний Донець є Святі гори. Схили цих гір покриті лісом. Екологічна стежка під назвою “Дубовий Гай” веде від легендарного озера Бездонне по трьохсотрічної заплавній діброві, де росте найдавніший дуб-велетень, якому більше 600 років. Тут побудовано багато санаторіїв і пансіонатів.

Туристичні об'єкти: Святогірськ
 • Національний природний парк «Святі гори»
  Close
  Національний природний парк «Святі гори»

  Національний природний парк «Святі гори», який розташовується в північній частині Донецької області, вздовж лівого берега річки Сіверський Донець. Парк був заснований 13 лютого 1997 р

  У Національному природному парку «Святі гори» загальною площею понад 40 тис. Га (з них 11878 га у власності парку) знаходяться крейдяні гори, де ростуть рідкісні растенія.Также в парку живе 256 видів тварин, 50 з яких занесено до Червоної книги країни.

  Національний природний парк «Святі гори» має важливе історико-археологічне значення. Тут знаходиться 129 об’єктів археології та 73 історичні пам’ятки. У 1980 р на території Свято-Упенского монастиря був створений Святогірський державний історико-архітектурний заповідник. Основою комплексу пам’яток заповідника служить Свято-Успенська Святогірська лавра (XIII – XVI ст.), Розташована на правому березі річки Сіверський Донець.

 • Свято-Успенська Святогірська лавра
  Close
  Свято-Успенська Святогірська лавра

  Свято-Успенська Святогірська лавра – православний монастир Української православної церкви (Московського патріархату) в місті Святогорську Донецької області. З числа ченців, подвизалися в монастирі, 17 були прославлені в лику святих. У 2004 році отримав статус лаври.

  До 1918 року – Святогірська Успенська пустель, загальножительні Харківської єпархії. З 2007 року після поділу Донецької єпархії лавра, хоча і стоїть на території Горлівської єпархії, приписана до Донецької єпархії.

  Монастир на правому високому крейдяному березі Сіверського Дінця (на т. Зв. Святих горах, в однойменному національному парку). Крім наземних будівель, є крейдяні печери

  .

Тури до: Святогірськ

Черговий робот не виявив турів у це місто!

Готелі та котеджі у : Святогірськ

Черговий робот не виявив готелів / котеджів в цьому місці!

Статті : Святогірськ

Черговий робот не виявив статті про це місце!