Перейти до вмісту

Тернопіль

Місто Тернопіль - затишний обласний центр на р. Серет, одне з історичних міст Галичини.

Виник в XVI ст. на місці зруйнованого татаро-монголами давньоруського укріплення Сопільче (Топільче). У 1540 р краківський каштелян, великий коронний гетьман Ян Тарновський на подарованих королем Сигізмундом I теребовлянських землях почав спорудження замку для захисту польських кордонів від набігів татар. У його честь населений пункт був названий Тарнополем. У 1548 р місто отримало Магдебурзьке право. У різний час належав Австрії, Росії, Польщі. Їм володіли Замойські, Собєські, Потоцькі. Місто зазнало багато пожеж і руйнувань, зокрема був повністю розорений турками в 1672 р, після чого відродження почалося лише в кін. XVIII ст. У 1918 р деякий час Тернопіль був столицею ЗУНР. Збереглося безліч пам’ятників архітектури, історії і культури, які мають риси еклектики і модерну. Архітектурні ансамблі центральної частини міста з пішохідною зоною дають уявлення про характер забудови старого Тернополя. З містом пов’язане життя і діяльність співачки С. Крушельницької, режисера Л. Курбаса. День міста Тернополя відзначається 28 серпня.

Туристичні об'єкти: Тернопіль
 • Домініканський костел
  культова споруда, 1749-79 рр.
  Close
  Домініканський костел
  культова споруда, 1749-79 рр.

  Кафедральний собор Непорочного Зачаття Пресвятої Богородиці (Катедра) в Тернополі – пам’ятник архітектури пізнього європейського бароко. Значний римо-католицький храм з двома витонченими баштами споруджений в 1749-79 рр. в історичному центрі міста за проектом арх. А. Мошинського (за іншими даними – Я. де Вітте) на місці давньоруської православної церкви. Одночасно був побудований двоповерховий келійний корпус монастиря домініканців. Між ними розташований т.зв. «Італійський дворик», в даний час недоступний для туристів. Домініканський костел сильно постраждав під час Другої світової війни, відновлений в 1953 р Використовувався як картинна галерея Тернопільського краєзнавчого музею, в монастирському корпусі досі розташований архів. У 1992 р будівлю відреставровано і передано громаді греко-католиків. Інтер’єри не збереглися. Поруч з собором встановлено пам’ятник митрополиту Йосипу Сліпому, а в сквері навпроти храму – пам’ятник князю Данилові Галицькому.

 • Церква Різдва Христового
  культова споруда, 1602-08 рр.
  Close
  Церква Різдва Христового
  культова споруда, 1602-08 рр.

  Церква Різдва Христового в Тернополі – дивно красивий храм, один з кращих зразків подільської архітектурної школи XVII ст. Церква споруджена в 1602-08 рр. майстром на ім’я Леонтій біля східних міських воріт. Набула сучасного вигляду внаслідок наступних перебудов і реставрації в 1937 р Зараз належить автокефальної православної церкви. Головна святиня – ікона Тернопільської Божої Матері.

 • Успенська церква
  культову споруду, 1991 р
  Close
  Успенська церква
  культову споруду, 1991 р

  Церква Успіння Пресвятої Богородиці в Тернополі – храм української греко-католицької церкви. Спочатку Успенська церква в тернопільському передмісті була побудована 1636 р з дерева. До 1744 р при ній діяв василіанський монастир. У 1837 р був побудований новий кам’яний храм в стилі ампір. Монастир і церква були зруйновані за радянської влади в 1962 р. Зараз на їх місці відбудована нова Успенська церква з дзвіницею. Сучасні споруди модернізовані і відрізняються від початкової споруди.

Тури до: Тернопіль

Черговий робот не виявив турів у це місто!

Готелі та котеджі у : Тернопіль

Черговий робот не виявив готелів / котеджів в цьому місці!

Статті : Тернопіль

Черговий робот не виявив статті про це місце!